Do piątku czekamy na propozycje najważniejszych, najciekawszych lub najbardziej niecodziennych projektów, finansowanych z Unii Europejskiej, które zmieniły życie mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trwa plebiscyt "Gazety Wyborczej" na najlepsze projekty europejskie na Dolnym Śląsku. To istotny moment, by mówić o tym, co Unia dała Polsce, bo cały czas waży się przyszłość pieniędzy z Unii Europejskiej dla Polski. W ramach akcji "Szukamy złotych gwiazd" pokazujemy te najciekawsze inwestycje.

Piotr Lech, burmistrz Milicza, zgłosił projekt rewitalizacji społecznej w Miliczu na przykładzie odbudowy Starej Rzeźni, która obecnie stała się miejscem spotkań. Zaproponował także projekt budowy pierwszych dróg rowerowych na Dolnym Śląsku (śladami dawnej wąskotorowej), które obecnie przekształcają się w ogólnowojewódzki projekt pn. cyklostrada.

Internauta "souek" napisał na naszym forum na stronie wroclaw.wyborcza.pl: "Dla mnie Autostradowa Obwodnica Wrocławia bo zmieniła kompletnie ruch samochodowy/ciężarówkowy w mieście. Mało kto pamięta, jak ten ruch wyglądał w samym mieście ponad 10 lat temu. np. ciężarówki walące przez Piłsudskiego i Hallera. Dodałbym do tego jeszcze Koleje Dolnośląskie - są, a raczej były fantastycznie zarządzane, ale pieniądze UE bardzo pomogły zmodernizować tabor i przekonać ludzi do tego, że kolej nie musi być smutna i brudna".

Czytaj też: Co Dolnemu Śląskowi dała Unia Europejska? Czekamy na propozycje czytelników "Wyborczej"

Każdy, kto chciałby dowiedzieć się, jakie projekty z jego otoczenia były finansowane z pieniędzy UE, może ich poszukać na stronie Mapa Dotacji (mapadotacji.gov.pl), która gromadzi wszystkie inicjatywy, dofinansowane z funduszy strukturalnych od 2004 r.

Na propozycje najlepszych dolnośląskich inwestycji (i nie tylko, liczą się także projekty społeczne i kulturalne) czekamy do piątku, 18 lutego. Prosimy o przesyłanie propozycji projektów na adres mateusz.kokoszkiewicz@wroclaw.agora.pl albo komentowanie pod niniejszym artykułem (na stronie "Gazety Wyborczej" lub na Facebooku).

Głosowanie na najważniejsze pomysły, zrealizowane rozpocznie się 25 lutego i potrwa do 6 marca.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Mało kto pamięta, jak wyglądał tranzyt przez miasto przed wybudowaniem AOW? A dlaczego mieszkańcy mieliby tego nie pamiętać?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0