Karolina Maksimowska gra z WOŚP od 2005 r. W 2018 r. zebrała do swojej puszki najwięcej ze wszystkich wolontariuszy we Wrocławiu. Dziewczyna jest ciężko chora, potrzebuje transfuzji. Sztab Orkiestry apeluje o oddawanie krwi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Dziewczyna o ogromnym sercu, teraz sama potrzebuje pomocy - pisze o Karolinie Maksimowskiej na swoim profilu FB wrocławski sztab WOŚP. 

CZYTAJ TAKŻE: WOŚP we Wrocławiu. Wolontariuszka: Kwestowałam jako nastolatka. Wróciłam, bo sprzęt Orkiestry uratował moją córkę

WOŚP 2022 we Wrocławiu. Wolontariuszce potrzebna jest krew 

Z Orkiestrą wolontariuszka związana jest od wielu lat. Jest też wielką fanką i stałą bywalczynią Woodstocku i festiwalu Pol'and'Rock.

Na co dzień pomaga ciężko chorym jako neurologopeda w szpitalu. Działa też w świetlicy środowiskowej, gdzie poświęca swój wolny czas dzieciom i seniorom. Dała dom kotom, które w schronisku nie miały szans na adopcję. Niesie pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. - Zawsze uśmiechnięta i pogodna, z sercem na dłoni - piszą wrocławscy wolontariusze.

Rok temu świat Karoliny zadrżał w posadach, bo usłyszała diagnozę, która była jak grom z jasnego nieba: chłoniak. Niedawno otrzymała jednak najcenniejszy dar - przeszczep szpiku. Niestety, pojawiły się komplikacje, w wyniku których dziewczyna wymaga codziennych transfuzji krwi lub jej składników (przede wszystkim płytek).

WOŚP 2022 we Wrocławiu. Apel o oddawanie krwi

Sytuacja w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest trudna. Stan niektórych grup krwi jest bardzo niski. - Dlatego prosimy o wsparcie i donację w miarę waszych możliwości i zdrowia - apeluje sztab WOŚP we Wrocławiu. - W tym roku Karolina nie mogła uczestniczyć w finale, bo w tym czasie przebywała w szpitalu. Ale dzięki wam, za jej pośrednictwem, możemy pomóc też innym pacjentom, jeśli uzupełnimy zasoby Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Krew dla wrocławianki można oddawać w dowolnym punkcie ze wskazaniem:

Karolina Maksimowska, Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku, ul. Grabiszyńska 105, 53-439 Wrocław

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pomóżmy, zdrowia życzę.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0