Fundacji Potrafię Pomóc przekazaliśmy pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób na Choince Dobroczyńców - pierwszej edycji nowej bożonarodzeniowej akcji "Wyborczej Wrocław".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Założona przez rodziców fundacja prowadzi wyjątkowe we Wrocławiu miejsce. To ośrodek przy ul. Horbaczewskiego, w którym działa jeden z nielicznych w mieście punktów przedszkolnych przyjmujący m.in. dzieci z rzadkimi chorobami genetycznymi i spektrum autyzmu, a także dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny, do którego uczęszczają dzieci, młodzież i osoby do 25 roku życia wymagające szczególnej opieki, jak wspomaganie oddychania czy żywienie dojelitowe.

Jest tutaj także unikatowe w skali kraju Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich.

Choinka Dobroczyńców 2021
Choinka Dobroczyńców 2021  Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl

W organizowaną w grudniu przez "Wyborczą Wrocław" akcję włączyło się 10 firm i instytucji. Ozdoby świąteczne z wielkim ładunkiem dobra wykupiły firmy: Młyn Maria, Vorwerk, Temar Deweloper, Orpea Group, Medfemina, "Oddział wrocławski Polskiego Związku Firm Deweloperskich", Grupa Komunikacja+, SDZLEGAL Schindhelm Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. J., Strategiczni.pl oraz Epi.

Teraz przekazaliśmy czek na 14. tys. zł zebranych podczas akcji.

– Jesteśmy wzruszeni, że wybraliście naszą fundację – mówił, odbierając czek, współzałożyciel i prezes organizacji Adam Komar, prywatnie ojciec dwóch chłopców z niepełnosprawnością sprzężoną.

Choinka Dobroczyńców 2021
Choinka Dobroczyńców 2021  Fot. Studio GW

Ośrodek jest świetnie wyposażony, a fundacja współpracuje z wysokiej klasy specjalistami. Wiele do życzenia pozostawia znajdujący się przy ośrodku plac zabaw – urządzenia nie tylko są zniszczone, ale też nigdy nie były dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością, więc pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na jego przebudowę.

Choinka Dobroczyńców 2021. Dzieciom należy się zabawa

Fundacja zamierza stworzyć plac zabaw, z którego przedszkolaki i podopieczni ośrodka będą mogli korzystać: dostosowany do ich możliwości i różnego rodzaju dysfunkcji psychoruchowych. Plany uwzględniają m.in. ustawienie karuzeli i huśtawki dla dzieci na wózkach oraz piaskownicy na podwyższeniu, stworzenie ścieżki sensorycznej dla dzieci niewidomych czy huśtawki dla dzieci leżących. Większość podopiecznych ośrodka na zwykłych placach zabaw może jedynie kibicować pełnosprawnym dzieciom, za to my możemy uczyć się od nich entuzjazmu, z jakim to robią.

Fundacja cały czas pozyskuje pieniądze na swoje ważne i wielokrotnie nagradzane działania, m.in. z jednego procentu podatku i akcji charytatywnych.

Logo Fundacji 'Potrafię pomóc'
Logo Fundacji 'Potrafię pomóc'  fot. Materiały prasowe

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem