Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to akcja unikatowa nie tylko na skalę Europy, ale chyba i świata. Wymyślona przez Jurka Owsiaka przede wszystkim po to, aby dobrowolnie, spontanicznie pomagać innym, aby łączyć ludzi, którzy nie zawsze mają takie same poglądy i wartości. Ale tu – trochę jak w baśniowym świecie – dobro zwycięża i przynosi radość. I tak już od 30 lat, aż do "końca świata i jeden dzień dłużej".

CZYTAJ TAKŻE: Wylicytuj dla siebie pierwszą stronę Tygodnika Wrocław! Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W trudnych czasach, kiedy życie w Polsce zdominowała niechęć wrogo do siebie nastawionych dwóch plemion, gdy wszyscy jesteśmy zmęczeni okrutną pandemią – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest powiewem świeżości, nadziei na lepsze.

Często improwizowana, czasem szalona akcja daje nam wszystkim szansę, byśmy przynajmniej raz w roku zapomnieli o problemach, o wzajemnej ludzkiej niechęci i wspólnie chcieli pomóc innym.

Licytacja strony nr 1 Tygodnika Wrocław na rzecz WOŚPLicytacja strony nr 1 Tygodnika Wrocław na rzecz WOŚP GW

Licytuj dla WOŚP. Na dziecięcą okulistykę

W tym roku 30 stycznia WOŚP zbierać będzie na dziecięcą okulistykę, aby zapewnić jak najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Oczywiście "Wyborcza Wrocław" jak każdego roku przyłącza się do akcji i zbiórki. Podobnie jak w minionym roku zapraszamy wszystkich Państwa do licytowania naszej piątkowej pierwszej strony "Tygodnika Wrocław". Cały dochód zostanie przekazany dla WOŚP, a zwycięzca licytacji otrzyma tę okładkową stronę w wydaniu lutowym dla siebie.

Wygrany naszej licytacji na WOŚP będzie miał możliwość, aby na pierwszej stronie "Wyborczej Wrocław" opowiedzieć o sobie, swojej rodzinie czy firmie. Będzie mógł podzielić się wrażeniami o swoich pasjach, fascynacjach, ulubionych miejscach. Tekst i zdjęcia ilustrujące tekst powstaną we współpracy z wrocławską redakcją "Wyborczej".

CZYTAJ TAKŻE: 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu. Szykuje się dwudniowe świętowanie na Rynku

Zapraszamy do naszej licytacji. Jej efektem będą same korzyści – szlachetnie pomożemy potrzebującym, a sobie możemy sprawić wyjątkową pamiątkę.

Licytacja pierwszej strony "Tygodnika Wrocław" potrwa do godz. 20 w niedzielę 30 stycznia na stronie Allegro

WOŚP. Inne licytacje "Wyborczej"

Zachęcamy również do wzięcia udziału w innych licytacji prowadzonych pod szyldem „Wyborczej" dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

* Spacer po Wrocławiu z jednym z najgorętszych nazwisk polskiej sceny prawniczej, publicystycznej i politycznej prof. Marcinem Matczakiem. Przewodniczką będzie Beata Maciejewska, dziennikarka „Gazety Wyborczej", autorka wrocławskich „Spacerowników". aktualna cena (20 stycznia, godz. 17) to 13,7 tys. zł. Licytacja trwa TUTAJ.

* Prenumerata Wyborcza.pl na 100 lat. Najwyższy pakiet – Klubowy. Na wszystkich nośnikach – tych, których używamy dzisiaj: telefonach i komputerach, oraz tych, których będą używały nasze wnuki i prawnuki! Cena z godz. 17 w dn. 20 stycznia - 1825 zł. Tu możesz licytować.

* Na stronie: ttps://eskarbonka.wosp.org.pl/f2txxf można też dorzucić datek do e-skarbonki „Gazety Wyborczej".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.