"Gazeta Wyborcza Wrocław" jak co roku gra z Jurkiem Owsiakiem i WOŚP. Zapraszamy do licytowania naszej piątkowej jedynki, czyli Tygodnika Wrocławz "Wyborczą".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zbliża się 30. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wymyślonej i pasją oraz sercem organizowanej przez Jurka Owsiaka. Część naszych Czytelniczek i Czytelników pamięta tę pierwszą Orkiestrę sprzed 30 lat, w zwariowany sposób poprowadzonej przez Owsiaka i Agatę Młynarską. Inna część się na WOŚP wychowała, czy to zbierając do puszek jako wolontariusze, czy po prostu hojnie co roku ją wspierając.

Przez te już trzy dziesiątki lat fenomenalna akcja, jakiej wcześniej ani później Polska nie widziała, była przykładem działania ponad podziałami dla wspólnego dobra, jakim jest zdrowie czy ratowanie życia naszych współobywateli, o których często państwo dba niedostatecznie. Na ten jeden dzień w roku Polki i Polacy odkładali na bok polityczne czy światopoglądowe podziały, by po prostu okazać swe serce dla idei, która podziałom nie powinna podlegać.

Niestety, odkąd PiS doszedł do władzy, próbuje znaczenie Wielkiej Orkiestry zdeprecjonować. Wyrugował ją z mediów niegdyś publicznych, zakazał angażować się służbom państwowym, tworzy jakieś niby konkurencyjne projekty, które okazują się jedynie niewypałami.

Nie przejmujmy się tym. Jak śpiewał nieodżałowanej pamięci Wojciech Młynarski, także oddany sercem Wielkiej Orkiestrze: „róbmy swoje". Czyli zagrajmy z WOŚP kolejny raz. Tak, jak tylko każda i każdy nas potrafi. Bo to po prostu dobre.

„Gazeta Wyborcza Wrocław" jak co roku gra z Jurkiem i z Orkiestrą. W tej edycji, podobnie, jak w poprzedniej ( zwycięzcą została Fabryka Mercedes-Benz w Jaworze ), zapraszamy do licytowania naszej piątkowej jedynki, czyli Tygodnika Wrocław .

Jedynka Tygodnika Wrocław, wylicytowana na rzecz WOŚP w 2021 r. przez Fabrykę Mercedesa w Jaworze
Jedynka Tygodnika Wrocław, wylicytowana na rzecz WOŚP w 2021 r. przez Fabrykę Mercedesa w Jaworze  GW

Zwycięzca licytacji, z której oczywiście cały dochód zostanie przekazany dla WOŚP, otrzyma te stronę w wydaniu lutowym do swojej dyspozycji. Będzie mógł zaprezentować siebie, swoją pasję, swoją firmę czy rodzinę. Opowiedzieć o czymś ważnym dla siebie, swoich bliskich, swoich pracowników, czy też o ulubionych miejscach we Wrocławiu czy na Dolnym Śląsku.

Artykuły i zdjęcia ilustrujące tekst powstaną we współpracy z wrocławską redakcją „Gazety Wyborczej".

Licytacja jedynki Tygodnika Wrocław na rzecz WOŚP trwa do 30 styczniaKLIKNIJ TUTAJ .

Serdecznie zapraszamy :)

Poza tym zachęcamy do innych licytacji pod szyldem „Wyborczej" :

>> Spacer po Wrocławiu z prof. Marcinem Matczakiem , jednym z najgorętszych nazwisk polskiej sceny prawniczej, publicystycznej i politycznej. Przewodniczką będzie Beata Maciejewska, dziennikarka „Gazety Wyborczej", autorka wrocławskich „Spacerowników";

prof. Marcin Matczak i Beata Maciejewska
prof. Marcin Matczak i Beata Maciejewska  GW

>> Mroźna kąpiel z krakowskimi morsami . Będziemy licytować ekstremalną przygodę zimową – naukę morsowania, połączoną z konsumpcją skandynawskich przysmaków. I do tego w doborowym towarzystwie krakowskich artystów i pływaków zimowych;

>> Zdjęcie Dominika Gajdy, fotoreportera „Wyborczej" , które zwyciężyło w tegorocznym konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej;

Dominik Gajda - laureat Śląskiej Fotografii Prasowej 2020
Dominik Gajda - laureat Śląskiej Fotografii Prasowej 2020  Fot. Dominik Gajda

>> Prenumerata Wyborcza.pl na 100 lat . Najwyższy pakiet – Klubowy. Na wszystkich nośnikach – tych, których używamy dzisiaj, telefonach i komputerach, oraz tych, których będą używały nasze wnuki i prawnuki!;

 >> Spacer po Puszczy Białowieskiej z Adamem Wajrakiem , autorem książek, dziennikarzem „Wyborczej" i obrońcą Puszczy. Plus jeden nocleg w Białowieży dla czterech osób w dogodnym dla obu stron terminie (z uwzględnieniem obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią). Dla zwycięzców licytacji mamy też zestaw książek autorstwa Adama (z autografem!);

Dziennikarz Adam Wajrak w Puszczy Białowieskiej w 2016 r.
Dziennikarz Adam Wajrak w Puszczy Białowieskiej w 2016 r.  Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Wyborcza.pl

>> Tatrzański spacer z naszym dziennikarzem Bartłomiejem Kurasiem , jedną z wybranych dolin górskich.

>> Książka „Wybór" z dedykacją Donalda Tuska i Anne Applebaum . W niej w dwunastu błyskotliwych rozmowach odpowiadają na najgorętsze pytania dotyczące Polski i Europy;  

Anne Applebaum i Donald Tusk w Klubie Wyborczej w Warszawie
Anne Applebaum i Donald Tusk w Klubie Wyborczej w Warszawie  Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

>> Na stronie WOŚP-owej można też dorzucić datek do e-skarbonki „Gazety Wyborczej" .

* Zasady publikacji na wylicytowanej stronie Tygodnika Wrocław  

1. Materiał zostanie stworzony we współpracy z lokalną redakcją „Gazety Wyborczej" – właściwą dla danego magazynu; tekst i fotografie itp. składające się na materiał podlegają akceptacji redakcji i zwycięzcy aukcji.

2. W materiale nie mogą się pojawić przekazy noszące znamiona niezgodnej z prawem reklamy.

3. Materiał nie może być niezgodny z linią programową redakcji „Gazety Wyborczej".

4. W materiale nie mogą się pojawiać przekazy mogące naruszyć prawo, dobre obyczaje lub prawa lub dobra osobiste osób/podmiotów trzecich.

5. Materiał musi spełniać standardy obiektywizmu.

6. Planowany termin publikacji – luty 2022 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem