Społeczność gier komputerowych po raz kolejny jednoczy się dla pacjentów z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei. W weekend jak co roku gracze zasiądą za kierownicami wirtualnych ciężarówek. Każdy może podglądać ich wyczyny na żywo, dołączyć do gry i pomóc.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Świąteczny maraton grania i pomagania zacznie się w sobotę, 18 grudnia o godz. 10 od potyczek w grze VALORANT. Paweł Maliszewski ze Starachowic, twórca youtubowego kanału „Kronos Gra" i pomysłodawca akcji, utworzył specjalny, pięcioosobowy Team Charytatywny Valorant, który dla chorych dzieciaków stawi czoła taktycznym zagraniom przeciwników (do drużyny przeciwników mogą dołączyć także widzowie).

"Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Rajd wirtualnych ciężarówek

Z kolei w niedzielę, 19 grudnia o godzinie 10 gracze siądą za kółkiem wirtualnych ciężarówek i wyruszą w trasę drogami Euro Truck Simulator 2. W tym czasie tradycyjnie odbędzie się również Konwój Charytatywny zorganizowany przez Firmę King Of The Road, a za kierownicą pierwszego pojazdu zasiądzie sam Paweł Maliszewski. Do rozgrywki dołączyć może każdy.

- Święty Mikołaj Nadjeżdża. Będziemy grali, bawili się, a także uświadamiali widzów na temat chorób nowotworowych u dzieci i metod ich leczenia - zapowiada Paweł "Kronos" Maliszewski, pomysłodawca i organizator streamu. - Pojedziemy tak daleko, jak daleko zaniosą nas koła – dodaje Maliszewski.

Świąteczny maraton grania i pomagania będzie prowadzony w sobotę oraz w niedzielę
Świąteczny maraton grania i pomagania będzie prowadzony w sobotę oraz w niedzielę  fot. Materiały prasowe

Gracze i widzowie będą zbierać pieniądze na leczenie i pomoc dla dzieci walczących z nowotworami: na zakup nierefundowanych leków, finansowanie nowoczesnych terapii oraz rehabilitacji.

Uruchomione zostały trzy metody wsparcia: system donacji na YouTube, wirtualna skarbonka Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową", charytatywne aukcje na portalu Allegro.

To już szóste tego typu wydarzenie, organizowane przez Pawła Maliszewskiego dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei. Podczas poprzedniego Bożonarodzeniowego Streamu Charytatywnego udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych. Tym razem organizatorzy chcą pobić nowy rekord.

Pomoc dla dzieci z wrocławskiej Kliniki Przylądek Nadziei

- Gracze i youtuberzy to ludzie o ogromnych sercach dla dzieci. Udowodnili to już wielokrotnie - opowiada Łukasz Wasiuta z Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". – Podczas pięciu edycji wydarzenia zebrali ponad 50 tysięcy złotych na rzecz leczenia dzieci z wrocławskiej Kliniki Przylądek Nadziei. Wydarzenia organizowane przez Pawła dostarczają sporo radości i frajdy. Pozyskane w ich trakcie fundusze to zarazem ogromna pomoc w otaczaniu opieką dzieci chorych na raka. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni – dodaje Wasiuta.

Wydarzenie oglądać będzie można na kanale Kronos Gra na YouTube: www.youtube.pl/c/KronosGra oraz za pośrednictwem platformy Twitch: www.twitch.tv/kronos_gra87.

Już teraz dołączyć można do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/167490985528738. Ruszyły też licytacje na Charytatywni Allegro: www.allegro.pl/charytatywni/fundacja-na-ratunek-dzieciom-z-choroba-nowotworowa/cele/swiateczny-stream-charytatywny-licytacje.

Więcej informacji i skarbonka do wpłat: www.naratunek.org/zbiorki/bozonarodzeniowy-stream-charytatywny-2/.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem