Choinka Dobroczyńców 2021. Ubieramy bożonarodzeniowe drzewko dla Fundacji Potrafię Pomóc. Nasz cel to budowa wyjątkowego placu zabaw dla dzieci i młodzieży ze sprzężoną niepełnosprawnością.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na naszym zielonym drzewku zawisło już 10 ozdób. Dziękujemy każdemu z darczyńców i prosimy o więcej!

Choinka Dobroczyńców 2021. Jedyne takie miejsce

Działanie w dobrej sprawie rozpoczęli rodzice - założyciele fundacji Potrafię Pomóc. Połączyła ich walka o zdrowie własnych dzieci i odbijanie się od kolejnych ścian. Z czasem zaczęli pomagać też innym rodzinom będącym w podobnej sytuacji. Dziś mają już około 700 podopiecznych, w tym dzieci, młodzież i osoby dorosłe z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Pozyskują pieniądze na kontynuację diagnostyki, operacje, zabiegi, leczenie, sprzęt rehabilitacyjny czy rehabilitację.

Przy ul. Horbaczewskiego we Wrocławiu stworzyli jeden z nielicznych w mieście punktów przedszkolnych, do którego mogą uczęszczać dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością, rzadkimi i ultrarzadkimi chorobami genetycznymi (niektóre nie mają jeszcze nawet nazwy) oraz dzieci ze spektrum autyzmu.

Choinka Dobroczyńców 2021
Choinka Dobroczyńców 2021  Fot. Studio GW

Pod tym samym adresem działa także centrum diagnostyczno-terapeutyczne oraz dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny, przyjmujący dzieci, młodzież i osoby do 25. roku życia, wymagające szczególnej opieki, jak wspomaganie oddychania (rurka tracheotomijna bądź respirator) czy żywienie dojelitowe.

To ważne, bo rodzicom bardzo trudno znaleźć dla nich opiekę.

Choinka Dobroczyńców 2021. Dzieciom należy się zabawa

Pieniądze ze sprzedaży bombek przekażemy Fundacji, która zbuduje za nie plac zabaw, z jakiego przedszkolaki i podopieczni ośrodka będą mogli korzystać: dostosowany do ich możliwości i różnego rodzaju dysfunkcji psychoruchowych. Plany uwzględniają m.in. ustawienie karuzeli i huśtawki dla dzieci na wózkach oraz piaskownicy na podwyższeniu, stworzenie ścieżki sensorycznej dla dzieci niewidomych czy huśtawki dla dzieci leżących. Większość podopiecznych ośrodka na zwykłych placach zabaw może jedynie kibicować pełnosprawnym dzieciom, za to my możemy uczyć się od nich entuzjazmu, z jakim to robią.

Ozdoby świąteczne z wielkim ładunkiem dobra wykupiły już firmy: Młyn Maria, Vorwerk, Temar Deweloper, Orpea Group, Medfemina, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Komunikacja+, SDZLEGAL Schindhelm Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. J., Strategiczni.pl oraz Epi.

Informacje dla firm i instytucji chcących wziąć udział w akcji można uzyskać, pisząc na maila: reklama@wroclaw.agora.pl. Zapraszamy do działania w dobrej sprawie!

Logo Fundacji 'Potrafię pomóc'
Logo Fundacji 'Potrafię pomóc'  fot. Materiały prasowe

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem