Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Świetlny spektakl "Światłogród" znów we Wrocławiu. Kolejny raz Ogród Botaniczny we Wrocławiu zostanie rozświetlony barwnymi światłami. Turyści i mieszkańcy Wrocławia będą mogli go odwiedzić zimą.

"Światłogród" w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu

"Tegoroczna iluminacja obejmie znacznie większą niż w roku ubiegłym część ogrodu i została zaprojektowana w sposób niezaburzający rytmu życia roślin i zwierząt oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego" - informuje Uniwersytet Wrocławski.

W porównaniu z poprzednimi latami iluminacja została wzbogacona o liczne widowiska, które mają łączyć piękno przyrody z najnowszymi osiągnięciami techniki. Spektaklowi świetlnemu "Światłogród" mają towarzyszyć pokazy laserowe. Bryła kościoła św. Krzyża stanie się kanwą barwnego przedstawienia laserowego. Opracowano też nowe etiudy pokazów laserów przestrzennych.

"Niezwykłą atrakcją będzie unikalny w skali światowej, niepowtarzalny i zapierający dech w piersiach pokaz videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z Polski oraz świata. Miniatury zostały przygotowane przez zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. Zostaną zaprezentowane najciekawsze animacje wykonane na przełomie ostatnich 10 lat przez prekursorów videomappingu w Polsce grupę artystów Clockwork, która w swojej historii wykonała już blisko 100 tego typu przedstawień, zdobywając wiele międzynarodowych nagród w konkursach na projekty multimedialne" - informuje uniwersytet.

'Światłogród' w Ogrodzie Botanicznym - świetlny spektakl można oglądać od piątku 3 grudnia'Światłogród' w Ogrodzie Botanicznym - świetlny spektakl można oglądać od piątku 3 grudnia Fot. Fot . Krzysztof Ćwik / Agencja Wyborcza.pl

Wrocław. "Światłogród" w Ogrodzie Botanicznym - ceny biletów, gdzie wejść

Pokazy "Światłogrodu" można oglądać od 3 grudnia w weekendy w godz. 17-21. Dla usprawnienia wstępu na pokazy czynne będą dwa wejścia do ogrodu od ul. Sienkiewicza i Kanonii.

Bilety kosztują 25 (ulgowy) i 35 zł (normalny). Można je kupić online [TUTAJ]. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na www.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl i na facebooku Ogrodu Botanicznego.

ZOBACZ TEŻ: Niezwykła iluminacja w Ogrodzie Botanicznym [ZDJĘCIA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.