Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbywają się w Hali Stulecia. Wydarzenie organizowane jest zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, m.in. trzeba nosić maseczkę na terenie imprezy. W tekście znajdziecie program tegorocznych targów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wrocławskie Targi Dobrych Książek to jedna z najstarszych i największych imprez tego typu w Polsce. Odbywają się na początku grudnia, stanowiąc jednocześnie literackie podsumowanie roku. Organizatorzy wydarzenia, czyli Wrocławski Dom Literatury, zapraszają od czwartku do niedzieli na 29. edycję WTDK do Hali Stulecia.

Zaplanowano książkowe premiery, nie zabraknie stoisk z komiksami, spotkań autorskich i paneli dyskusyjnych. WTDK będą towarzyszyć Targi Wszystkiego Dobrego, na których znajdziemy unikatowe produkty rękodzielnicze z zakresu sztuki, mody i designu.

ZOBACZ PROGRAM:

Wrocławskie Targi Dobrych Książek - program - strona 1

Wrocławskie Targi Dobrych Książek - program - strona 2

Wrocławskie Targi Dobrych Książek - program - strona 3

Wrocławskie Targi Dobrych Książek - program - strona 4

Wrocławskie Targi Dobrych Książek w reżimie sanitarnym

Nieco inaczej wygląda zabudowa stoisk – zostały skonstruowane tak, by łatwiej było zachować społeczny dystans. Na terenie targów są dostępne środki do dezynfekcji dłoni, na miejscu skorzystamy z szatni, a wybierając się do Hali Stulecia, koniecznie musimy pamiętać o zabraniu ze sobą maseczki, której noszenie będzie na targach obowiązkowe.

ZOBACZ:  Książkowe premiery i atrakcyjne rabaty. Zaczynają się Wrocławskie Targi Dobrych Książek [PROGRAM]

– Będziemy zwracać się do tych, którzy nie mają maseczki, aby ją założyli lub pokazali zaświadczenie od lekarza zwalniające z jej noszenia. Można też będzie kupić maseczkę na miejscu, jeśli ktoś nie będzie jej miał – mówi Anna Morawiecka z zespołu organizującego Wrocławskie Targi Dobrych Książek. – Nasi wolontariusze i ochroniarze są przeszkoleni, jak mają się zwracać do gości i jak egzekwować noszenie maseczek, mamy nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, w której kogoś trzeba będzie wypraszać z terenu imprezy.

CZYTAJ TEŻ:  Wrocławski teatr tylko dla zaszczepionych lub z testem na COVID-19. Antyszczepionkowcy: "Hitler już to kiedyś wymyślił!"

Anna Morawiecka dodaje, że nie ma żadnych oficjalnych informacji o planowanych przez policję, straż miejską czy sanepid kontrolach. – Nie wiemy, czy służby planują tego typu działania na naszych targach.

Targi będą czynne w dniach 2–5 grudnia. Czwartek: godz. 12–19, piątek i sobota: godz. 11–19, niedziela: godz. 11–17. Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, wstęp wolny. Więcej na www.targiksiazki.wroclaw.pl i www.literatura.wroclaw.pl .

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem