Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

WKS Śląsk Wrocław Badminton został stworzony przez Pawła Prądzińskiego, reprezentanta Polski, uczestnika mistrzostw świata i Europy, wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Klub chce popularyzować badmintona wśród dzieci i młodzieży, zachęcać do podnoszenie swojej sprawności, kondycji i zdrowego trybu życia.

Badminton. Chcą wypromować dyscyplinę wśród dzieci i młodzieży

Śląsk otworzył sekcję badmintonaŚląsk otworzył sekcję badmintona fot. Materiały prasowe

Twórcy nowej sekcji zdają sobie sprawę, że badminton jest mało znaną dyscypliną w Polsce, i chcą ją promować, dlatego na treningi zapraszają wszystkich chętnych - zarówno amatorów, jak i tych, którzy już mają pewne doświadczenie w tej grze. W WKS-ie badminton mogą więc uprawiać młodzi ludzie chcący się rekreacyjnie pobawić w sport i ci, którzy zamierzają profesjonalnie uprawiać sport.

Szkolenie młodych sportowców prowadzone jest w kilku filiach sekcji, m.in. w SP nr 36 i ZSP nr 3, w City Sports 4 People oraz w Hasta La Vista.

W sobotę oraz w niedzielę Śląsk organizuje Olimpijskie Mikołajki w badmintonie, które przeprowadzone zostaną na kortach we wrocławskim klubie Hasta La Vista, przy ulicy Góralskiej. W turnieju - poza zawodnikami Śląska - rywalizować będzie młodzież z całego kraju m.in. Krakowa, Warszawy i Konina.

Pierwszego dnia imprezy zaplanowano warsztaty techniczne z zaproszonymi gośćmi oraz trenerami klubowej sekcji. Zajęcia podzielono na trzy poziomy zaawansowania (grupa młodzieżowa, średnio zaawansowana oraz zaawansowana). W sobotę przewidziano także mecze pokazowe młodych zawodników z sekcji U13 oraz U15 oraz prezentację młodzieżowego zespołu WKS-u Śląska w badmintonie.

Wydarzeniem dnia będzie wieczorny mecz pokazowy gości specjalnych zawodów - Przemysława Wachy, dwukrotnego medalisty mistrzostw Europy i akademickiego mistrza świata, z Adrianem Dziółką, olimpijczykiem z Rio De Janeiro, mistrzem Polski z 2020 r.

Natomiast na niedzielę zaplanowano turniej dla uczestników warsztatów mikołajkowych.

- Impreza ma charakter promocji Wrocławia oraz naszej właśnie powstałej sekcji. To będzie wielkie wydarzenie dla wrocławskiego badmintona - podkreśla Paweł Prądziński, trener i współorganizator zawodów.

W sobotę impreza rozpoczyna się o godz. 9, a w niedzielę o godz. 10.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.