Na sobotę zaplanowano I Charytatywny Mikołajkowy Mecz Piłki Siatkowej. Oprócz rozgrywek odbędą się licytacje m.in. koszulki Bartosza Kurka podpisanej przez kadrę Polski. Pieniądze, które uda się zebrać, zostaną przekazane hospicjum "Formuła Dobra".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

27 listopada przedstawiciele zawodów prawniczych z Dolnego Śląska, reprezentanci wrocławskiej firmy Medicus oraz młodzież z TS Volley Jelcz-Laskowice spotkają się na I Charytatywnym Mikołajkowym Meczu Piłki Siatkowej.

Impreza pod honorowym patronatem prezydenta Wrocławia rozpocznie się o godz. 11 w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Oprócz rozgrywek odbędą się licytacje, m.in. koszulki reprezentanta Polski w siatkówce Bartosza Kurka wraz z podpisami kadry narodowej oraz piłki również z podpisami. Do zdobycia będą także m.in. voucher na pobyt 2 osób w hotelu w Brzeźnie, zaproszenie do restauracji Campo we Wrocławiu, vouchery na zabiegi kosmetologiczne, komentarz do prawa cywilnego z podpisem dziekana OIRP we Wrocławiu, krasnal Adwokatek oraz rękodzieła stworzone przez rodziny podopiecznych stowarzyszenia.

Pełen dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra". Zostanie z niego opłacona rehabilitacja, a także zakup sprzętu medycznego - ssaków, koncentratorów tlenu, pulsoksymetrów, specjalistycznych łóżek.

Formuła Dobra dla chorych dzieci

Stowarzyszenie „Formuła Dobra" prowadzi opiekę domową nad nieuleczalnie, terminalnie chorymi dziećmi ze schorzeniami neurologicznymi, genetycznymi, metabolicznymi i nowotworowymi.

- Obecnie pod swoją opieką mamy ponad 120 dzieci z całego Dolnego Śląska. Zapewniamy opiekę holistyczną, która obejmuje zarówno pacjentów hospicjum, jak również ich rodziców i rodzeństwo. Swoje usługi świadczymy 7 dni w tygodniu przez całą dobę. W ramach takiej opieki dzieci są odwiedzane w swoich domach, otaczamy ich wsparciem medycznym, pielęgniarskim, psychologicznym i rehabilitacyjnym. Jesteśmy największą jednostką tego typu w kraju – mówi dr n. med. Krzysztof Szmyd, prezes zarządu i kierownik Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem