Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

27 listopada przedstawiciele zawodów prawniczych z Dolnego Śląska, reprezentanci wrocławskiej firmy Medicus oraz młodzież z TS Volley Jelcz-Laskowice spotkają się na I Charytatywnym Mikołajkowym Meczu Piłki Siatkowej.

Impreza pod honorowym patronatem prezydenta Wrocławia rozpocznie się o godz. 11 w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Oprócz rozgrywek odbędą się licytacje, m.in. koszulki reprezentanta Polski w siatkówce Bartosza Kurka wraz z podpisami kadry narodowej oraz piłki również z podpisami. Do zdobycia będą także m.in. voucher na pobyt 2 osób w hotelu w Brzeźnie, zaproszenie do restauracji Campo we Wrocławiu, vouchery na zabiegi kosmetologiczne, komentarz do prawa cywilnego z podpisem dziekana OIRP we Wrocławiu, krasnal Adwokatek oraz rękodzieła stworzone przez rodziny podopiecznych stowarzyszenia.

Pełen dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra". Zostanie z niego opłacona rehabilitacja, a także zakup sprzętu medycznego - ssaków, koncentratorów tlenu, pulsoksymetrów, specjalistycznych łóżek.

Formuła Dobra dla chorych dzieci

Stowarzyszenie „Formuła Dobra" prowadzi opiekę domową nad nieuleczalnie, terminalnie chorymi dziećmi ze schorzeniami neurologicznymi, genetycznymi, metabolicznymi i nowotworowymi.

- Obecnie pod swoją opieką mamy ponad 120 dzieci z całego Dolnego Śląska. Zapewniamy opiekę holistyczną, która obejmuje zarówno pacjentów hospicjum, jak również ich rodziców i rodzeństwo. Swoje usługi świadczymy 7 dni w tygodniu przez całą dobę. W ramach takiej opieki dzieci są odwiedzane w swoich domach, otaczamy ich wsparciem medycznym, pielęgniarskim, psychologicznym i rehabilitacyjnym. Jesteśmy największą jednostką tego typu w kraju – mówi dr n. med. Krzysztof Szmyd, prezes zarządu i kierownik Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.