Zenon Trzonkowski, były obrońca Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, zmarł w wieku 64 lat.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Informację o śmierci piłkarza podała oficjalna strona internetowa Śląska. Trzonkowski był wychowankiem Stali Brzeg, a w barwach Śląska występował w latach 1977-1982. Jego największym sukcesem sportowym było wywalczenie wicemistrzostwa Polski w sezonie 1977/78.

CZYTAJ TAKŻE: Zmarł Jan Caliński

Występował na pozycji obrońcy najpierw w pierwszej, a później również w drugiej drużynie Śląska. W 1982 roku Śląsk także sięgnął po wicemistrzostwo, jednak wówczas Zenon Trzonkowski nie występował w pierwszej drużynie wrocławian. Ale z rezerwami Śląska wywalczył awans do III ligi. W sezonie 1982/83 zawodnik występował w Zagłębiu Lubin.

Na stronie Śląska podkreślono, że większą karierę uniemożliwiły mu kontuzje: "dwukrotnie doznał poważnego urazu kolana i zakończył zawodową karierę już w wieku 26 lat". Później pracował jako trener młodzieżowych zespołów Śląska oraz rezerw, z którymi w 1985 roku w roli szkoleniowca awansował do III ligi. Był również szkoleniowcem Odry Opole, Karpat Krosno i BTP Brzeg.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem