Piłkarska drużyna Twardy Świętoszów zakończyła rundę jesienną wcześniej niż inne kluby, bo jej zawodnicy, będący równocześnie zawodowymi żołnierzami, dostali rozkaz wymarszu na polsko-białoruską granicę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Rzeczywiście przedstawiciele Twardego Świętoszów zwrócili się do nas o przełożenie trzech meczów, jesiennej rundy i zgodziliśmy się. Z informacji, którą nam przysłali, wynika, że 15 zawodników dostało rozkaz wymarszu na wschodnią granicę - mówi Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

ZOBACZ TEŻ:  Wrocławska profesor opisuje w "The Guardian" dramat na polsko-białoruskiej granicy. "Sceny jak z wojny, uchodźcy pionkami w grze"

W Świętoszowie stacjonuje 10. Brygada Kawalerii Pancernej i to jej żołnierze stanowią trzon drużyny. Ostatni mecz Twardy Świętoszów rozegrał 30 października i pokonał wówczas zespół Górnika Węgliniec 2:1. "Wojskowa" drużyna jest na przedostatnim, 15 miejscu w tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej.  

- Trzy zaległe mecze Twardy rozegra na wiosnę - dodaje prezes Padewski.

Uchodźcy na granicy z Białorusią

Dodajmy, że od kilkunastu dni na granicy polsko-białoruskiej gromadzą się grupy migrantów, które próbują przedrzeć się na polska stronę. W poniedziałek w okolice Kuźnicy dotarła kolejna grupa kilku tysięcy migrantów. W efekcie polskie władze wzmacniają zabezpieczenie granicy polsko-białoruskiej i ściągają tam dodatkowe siły wojska, straży granicznej oraz policji.

ZOBACZ:  Kryzys uchodźczy na granicy polsko-białoruskiej [RELACJA NA ŻYWO]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
No tragedia. Twardy Świętoszków nie mógł zagrać. Ha ha ha
już oceniałe(a)ś
1
0