Tematem tegorocznej konferencji Made in Wrocław, zaplanowanej na 20 października 2021 r., była sztuczna inteligencja, która coraz bardziej wpływa na różne aspekty funkcjonowania firm, miast i społeczeństw. Poniżej zapis wideo z wydarzenia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Made in Wroclaw 2021 to konferencja biznesowa poświęcona wpływowi sztucznej inteligencji na różne aspekty funkcjonowania biznesu. Składały się na nią cztery panele dyskusyjne, w których w roli ekspertów występowali przedstawiciele innowacyjnych firm z miasta i regionu oraz eksperci związani ze środowiskiem akademickim.

RELACJA Z MADE IN WROCLAW 2021:  Sztuczna inteligencja wspiera przemysł, sklepy internetowe i medycynę. Pomaga też ratować ludzi w górach

Zostały one poświęcone takim tematom jak: rola lidera i zarządzanie w dobie sztucznej inteligencji, e-commerce będący siłą współczesnych zakupów, rozwój branży MedTech napędzany przez AI oraz Smart City, czyli sztuczna inteligencja w mieście. Pełny program dostępny jest TUTAJ .

– Tegoroczną edycję Made in Wroclaw postanowiliśmy poświęcić sztucznej inteligencji, ponieważ wyraźnie widzimy, że to jeden z kluczowych obszarów dla rozwoju firm z Wrocławia i regionu. Niedawno wydaliśmy raport „Sektor AI w aglomeracji wrocławskiej w roku 2021", który pokazał, że to właśnie AI określa szanse i wyzwania dla biznesu na najbliższe lata. Będziemy o nich dyskutować w trakcie październikowej konferencji – opowiadała Magdalena Okulowska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Made in Wroclaw 2021 pod hasłem "Driven by intelligence"

Oprócz konferencji biznesowej tradycyjnie nie zabrakło okazji do networkingu oraz wzajemnego poznawania osób i instytucji, które na co dzień tworzą innowacje we Wrocławiu.

Made in Wroclaw 2021 miało formułę hybrydową. Konferencja stacjonarnie odbyła się we Wrocławskim Centrum Kongresowym, można jednak było wziąć w niej udział również online. Zapis wideo z wydarzenia można obejrzeć powyżej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem