Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Organizatorzy protestu domagają się natychmiastowych działań w celu rozwiązania kryzysu humanitarnego. Na liście ich żądań są: wpuszczenie na teren objęty stanem wyjątkowym mediów, medyków, prawników, niezależnych obserwatorów oraz organizacji pozarządowych niosących pomoc, przywrócenie dostępu do informacji publicznej i przestrzeganie traktatów międzynarodowych, konwencji genewskiej i konwencji praw dziecka.

Protest we Wrocławiu ws. uchodźców na granicy z Białorusią

"Polska, jako państwo, którego granica jest jednocześnie granicą Unii Europejskiej ma obowiązek ochrony swoich granic. Nikt nie domaga się ich otwarcia. Ale granic nie broni się skazując ludzi na śmierć z wyziębienia. Na terenie naszego kraju zapanował stan wyjątkowo nieludzki" - piszą na stronie wydarzenia jego inicjatorzy, czyli Obywatele RP, Strajk Kobiet Wrocław, Męskie Wsparcie Strajku Kobiet oraz dolnośląski i wrocławski KOD.

Wtorkowy (5 października) protest pod pręgierzem rozpocznie się o godz. 18. Więcej o wydarzeniu na jego profilu na Facebooku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.