Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sterowiec Goodyear Blimp pojawi się nad Wrocławiem między sobotą 31 lipca a poniedziałkiem 2 sierpnia. Będzie leciał w drodze z Pragi do Kopenhagi i zatrzyma się u nas na lotnisku Szymanów.

Ma 75 m długości i przy dobrych warunkach pogodowych może osiągnąć prędkość nawet 125 km/godz. Powietrzny statek krąży po Europie od początku czerwca i wykorzystywany jest do relacjonowania najważniejszych imprez sportowych, w tym 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

We Wrocławiu zatrzyma się w drodze na wyścigi elektrycznych samochodów w duńskiej stolicy.

Sterowiec unosi jednocześnie dwóch pilotów i 14 pasażerów. Objętość sterowca to 8425 metrów sześciennych i gdyby chcieć napełnić go napojem gazowanym, trzeba by użyć dokładnie 25 530 303 puszki. 

Mieszkańcy Wrocławia będą mieli możliwość zaobserwowania go na niebie między 31 lipca a 2 sierpnia. Pomocny będzie w tym serwis FlightRadar24, który pokazuje lokalizację statków powietrznych na mapie w czasie rzeczywistym.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.