Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wrocław staje przed koniecznością podjęcia strategicznych decyzji dotyczących kształtu miejskiej komunikacji zbiorowej.

Debata o wrocławskim MPK

Jak nią zarządzać i jak rozwijać? Czy wzorem m.in. Tallina Wrocław mógłby stać się strefą rewolucji? Czy bezpłatna komunikacja zadziałałaby więc we Wrocławiu? Jak powinien być rozwijany i zarządzany transport publiczny w naszym mieście? Co ze wspólnym biletem Urbancard na MPK Wrocław i Koleje Dolnośląskie?

O tych tematach porozmawiają:

* Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektorka wydziału transportu urzędu miejskiego,

* Jakub Nowotarski, prezes stowarzyszenia Akcja Miasto, członek rady ds. polityki mobilności przy prezydencie Wrocławia,

* Dalia Kuchta, uczestniczka projektu Pracownia wspólnie.eu, członkini zarządu krajowego Młodych Razem i założycielka „Wywrocławionych",

Debatę poprowadzi Mateusz Kokoszkiewicz, dziennikarz "Gazety Wyborczej Wrocław".

Dyskusja rozpocznie się 15 lipca o godz. 17 w Domu Europy przy ul. Widok 10. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod adresem epwroclaw@europarl.europa.eu.

Jeśli ktoś nie da rady przyjść, to może śledzić debatę na stronie facebookowej wrocławskiego biura Parlamentu Europejskiego. W ostatniej części spotkania prelegenci odpowiedzą na najciekawsze pytania zadane przez uczestników.

Organizatorami debaty są: biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz przedstawicielstwo regionalne Komisji Europejskiej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.