Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tegoroczna edycja biegu odbędzie się w formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. Zastąpią je indywidualne czterokilometrowe ścieżki biegaczy i streaming live, podczas którego organizatorzy będą na bieżąco relacjonować wyniki. W dziesięcioletniej historii bieg Poland Business Run wsparł 599 osób z niepełnosprawnościami.

– Zaczęło się od jednej beneficjentki, ale z roku na rok liczba osób, którym mogliśmy pomóc, systematycznie rosła. Po cichu marzy nam się na dziesiąte urodziny 100 beneficjentów tej edycji – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Czy to się uda? Czas pokaże, bo zależy to między innymi od funduszy, które uda się zebrać. Wierzymy jednak, że i firmy wystawiające drużyny, i biegacze nie zawiodą, dzięki czemu pomożemy jak największej liczbie beneficjentów. Warto przy tej okazji wspomnieć też, że wciąż mogą się do nas zgłaszać osoby szukające dofinansowania na sprzęt, rehabilitację lub inną pomoc. Będziemy wdzięczni za przekazywanie tej informacji dalej.

Poland Business RunPoland Business Run fot. Materiały prasowe

Komu pomogą w tym roku?

Lista beneficjentów Poland Business Run 2021 powoli rośnie. Wśród nich są już pierwsze osoby z Dolnego Śląska. W tym roku firmy z Wrocławia pobiegną między innymi dla Agnieszki, która w 2016 roku w wyniku zatoru przeszła amputację nogi na poziomie podudzia. Przed zabiegiem regularnie uprawiała aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, a jej prawdziwą pasją był rower – pokonywała wiele kilometrów.

Niestety, dotychczasowa proteza znacznie utrudnia jej codzienne funkcjonowanie. Poprzez liczne otarcia i ból podczas jej użytkowania Agnieszka nie może pozwolić sobie na powrót do pełnej aktywności i spokojnego życia. Poprzez udział w charytatywnej sztafecie każdy z biegaczy może dołożyć swoją „cegiełkę” do zakupu nowej, lepiej dopasowanej protezy.

Dowolność tras

Do 2019 roku charytatywna sztafeta Wrocław Business Run startowała w okolicy parku Szczytnickiego oraz Hali Stulecia. Jednak od 2020 roku biegacze mogą samodzielnie wybrać miejsce swojego startu. Wśród najchętniej wybieranych tras biegowych we Wrocławiu dominują miejskie parki, nadodrzańskie wały oraz podmiejskie lasy. Jedną z najpopularniejszych tras jest kilkukilometrowa pętla prowadząca alejkami parku Grabiszyńskiego. Biegaczom, którzy wolą przebywać bliżej natury, do gustu przypadnie trasa w Lesie Osobowickim, natomiast biegaczom z centrum miasta – Tumska trasa biegowa, wzdłuż bulwarów nad Odrą.

Nie są to jednak jedyne możliwości – warto pamiętać, że w tegorocznej edycji pobiec można z każdego miejsca w Polsce. Jedynym warunkiem jest posiadanie sprzętu z dostępem do aplikacji mierzącej czas oraz przebytą odległość. Tym sposobem wymagane 4 km można pokonać zarówno na terenie Wrocławia, Legnicy czy dowolnego miejsca w Polsce i na świecie.

Jak się zapisać?

Rejestracja na 10. bieg Poland Business Run trwa do 31 maja. By wziąć udział w sztafecie, trzeba zarejestrować się lub zalogować na swoje konto na stronie www.polandbusinessrun.pl, uzupełnić dane do faktury oraz zgłosić drużynę, podając dane przynajmniej jednego biegacza (imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia). Informacje o pozostałych zawodnikach należy uzupełnić w ciągu 14 dni.

– Jesteśmy pewni, że kolejny bieg przyniesie nam wszystkim wiele satysfakcji i pomoże w integracji, która w czasie pandemii stała się dużo trudniejsza. Czekamy na państwa zapisy! – motywuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Cena pakietu pozwalającego na udział pięcioosobowej drużyny to 375 zł netto. Po rejestracji, na kilka dni przed biegiem, każdy z kapitanów otrzyma pakiety startowe, w skład których wchodzić będą m.in. medal, chusta wielofunkcyjna czy gadżety od partnerów biegu. Sponsorami strategicznymi wydarzenia są UBS, Standard Chartered i Enea.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.