O przyszłości miast i urbanizacji po pandemii porozmawiają m.in. biznesmen Piotr Voelkel, badaczka sygnałów zmian dla biznesu Zuzanna Skalska i architekt Zbigniew Maćków.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czy coworking i coliving to tylko moda i tymczasowy trend, czy przyszłość dużych miast? Jak będziemy mieszkać i pracować za 10 i 20 lat? Jakie potrzeby mieszkańców powinny zaspokajać publiczne przestrzenie wspólne? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy najbliższego spotkania pt. „Przyszłość miast. Urbanizacja po pandemii” organizowanego przez Concordia Design Wrocław.

Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 20 maja, o godz. 10. Udział w nim jest bezpłatny, trzeba wcześniej zapisać się poprzez stronę internetową: https://www.concordiadesign.pl/wyobraz-sobie-miasto/.link. Wówczas otrzymamy link do transmisji.

– Dla nas to początek całego cyklu spotkań, który zatytułowaliśmy „Wyobraź sobie miasto”. Porozmawiamy w nim m.in. o nowych wyzwaniach architektury, miejscu sztuki w przestrzeni publicznej czy zrównoważonym rozwoju. Zaprosiliśmy wspaniałych mówców z różnych dziedzin, liczymy też na aktywny udział mieszkańców – mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design Wrocław.

Zbigniew Maćków
Zbigniew Maćków  Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl

W pierwszym spotkaniu wezmą udział architekci: Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa) i Mikołaj Smoleński (CH+architekci), przedstawiciele biznesu: Piotr Voelkel (twórca Grupy Kapitałowej VOX, właściciel Uniwersytetu SWPS) i Natalia Sawicka (dyrektorka sprzedaży i marketingu Angel Poland Group i wiceprezeska PZFD Wrocław) oraz Zuzanna Skalska (360Inspiration).

Jak zmieniają się miasta?

Zuzanna Skalska, która zajmuje się badaniem oraz analizą sygnałów zmian dla biznesu, przed panelem dyskusyjnym opowie o zmieniających się klasach społecznych, jakie obserwuje w dużych aglomeracjach miejskich na terenie Europy.

Temat jej wystąpienia to: „Spekulatywnie o nowych mieszkańcach aglomeracji wiejsko-miejskiej”.

Partnerem merytorycznym cyklu „Wyobraź sobie miasto” jest Fundacja Bęc Zmiana.

Podczas spotkania 20 maja uczestnicy dyskusji zastanowią się również nad sytuacją na rynku nieruchomości. Czy pandemia zmieniła go chwilowo czy jednak na stałe? Czy łączenie przestrzeni do życia i pracy to dla deweloperów rewolucja? Opowiedzą o tym przedstawiciele wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który jest partnerem strategicznym cyklu.

- Firmy deweloperskie odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu przestrzeni miejskiej, kreowaniu pozytywnego doświadczenia mieszkańców. Chcemy dzielić się swoim doświadczeniem, pokazywać ciekawe przykłady, ale też inspirować się spojrzeniem ekspertów i uczestników cyklu – mówi Tomasz Stoga – prezes PZFD Wrocław i prezes zarządu Profit Development SA.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    Trudno czytać te brednie. Każdy może sobie pogdybać... Naiwnym, wierzącym w te wyssane z palca idiotyzmy polecam "Koniec historii" Fukuyamy.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0