To Wy zdecydujecie, czy podpowiecie władzom miast i regionu, na czym powinny skupić się w ciągu najbliższych 20 lat. Zapraszamy do głosowania
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po dyskusji na łamach „Wyborczej” na temat najważniejszych wyzwań dla Wrocławia, Wałbrzycha, Świdnicy i Dolnego Śląska zaczynamy dziś głosowanie. Z zebranych propozycji sporządziliśmy zestawy 12 wyzwań, z których chcemy wybrać po siedem Waszym zdaniem najważniejszych.

To Wy zdecydujecie, czy podpowiecie władzom miast i regionu, czy powinny skupić się na sprawach transportu, czy to kolejowego, czy tramwajowego, czy samochodowego. A może powinny postawić na ekologię w związku z postępującymi zmianami klimatycznymi? Albo poprawiać jakość życia mieszkańców, czy to poprzez zagwarantowanie czystego powietrza i zapewnienie odpowiednich zasobów czystej wody, czy to poprzez uczynienie życia przyjemniejszym dzięki ożywiania rynków, zagospodarowywaniu rzek i innych akwenów pod cele rekreacyjne.

Nie chcemy za Was decydować ani też, by decydowali o realizowaniu celów urzędnicy, bez wsłuchania się w Wasz głos. Dlatego gorąco zachęcamy do głosowania, by im te wyzwania wskazać, a potem będziemy wspólnie sprawdzać, jak są realizowane.

Jak głosować w plebiscycie "Wyborczej"?

>> Spośród 12 propozycji dla każdego z miast (Wrocław, Wałbrzych, Świdnica) i regionu Dolny Śląsk należy wskazać po jednym.

>> Głosowanie, który wyłoni najważniejszą siódemkę wyzwań dla każdego z miast i regionu, potrwa od dziś do 3 maja.

>> Wyniki plebiscytu poznamy kilka dni później – 7 maja.

GŁOSOWANIE NA WYZWANIA DLA DOLNEGO ŚLĄSKA - TUTAJ

GŁOSOWANIE NA WYZWANIA DLA WROCŁAWIA - TUTAJ

GŁOSOWANIE NA WYZWANIA DLA WAŁBRZYCHA - TUTAJ

GŁOSOWANIE NA WYZWANIA DLA ŚWIDNICY - TUTAJ

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  a nie można chcieć i mieć kolei aglomeracyjnej i autostrad? i ścieżek rowerowych ( takich prawdziwych nie farbą malowanych)? i czystego powietrza?
  Po to są władze miasta, regionu żeby ogarniać WSZYSTKO (!!!!) a nie "skupiać się", bo z tego skupiania najczęściej wychodzi g...o

  Wybranie jednego klocka z układanki najczęściej kończy się katastrofą i to już wiedzą dziatki w przedszkolach.

  Dolny Śląsk z Wrocławiem jako stolicą aglomeracji ( jakie 2 mln głów) potrzebuje całościowej wizji rozwoju, a nie kolejnych, izolowanych "klocków".
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Gdzie i kiedy odbyła się "dyskusja na łamach Wyborczej"? Bo brakuje wielu ważnych wyzwań do wyboru...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Ja już zagłosowałem dwa razy, a wy ile?
  @a_gdybym_zgolil_ten_was
  Mam GW na trzech urządzeniach :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0