Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po dyskusji na łamach „Wyborczej” na temat najważniejszych wyzwań dla Wrocławia, Wałbrzycha, Świdnicy i Dolnego Śląska zaczynamy dziś głosowanie. Z zebranych propozycji sporządziliśmy zestawy 12 wyzwań, z których chcemy wybrać po siedem Waszym zdaniem najważniejszych.

To Wy zdecydujecie, czy podpowiecie władzom miast i regionu, czy powinny skupić się na sprawach transportu, czy to kolejowego, czy tramwajowego, czy samochodowego. A może powinny postawić na ekologię w związku z postępującymi zmianami klimatycznymi? Albo poprawiać jakość życia mieszkańców, czy to poprzez zagwarantowanie czystego powietrza i zapewnienie odpowiednich zasobów czystej wody, czy to poprzez uczynienie życia przyjemniejszym dzięki ożywiania rynków, zagospodarowywaniu rzek i innych akwenów pod cele rekreacyjne.

Nie chcemy za Was decydować ani też, by decydowali o realizowaniu celów urzędnicy, bez wsłuchania się w Wasz głos. Dlatego gorąco zachęcamy do głosowania, by im te wyzwania wskazać, a potem będziemy wspólnie sprawdzać, jak są realizowane.

Jak głosować w plebiscycie "Wyborczej"?

>> Spośród 12 propozycji dla każdego z miast (Wrocław, Wałbrzych, Świdnica) i regionu Dolny Śląsk należy wskazać po jednym.

>> Głosowanie, który wyłoni najważniejszą siódemkę wyzwań dla każdego z miast i regionu, potrwa od dziś do 3 maja.

>> Wyniki plebiscytu poznamy kilka dni później – 7 maja.

GŁOSOWANIE NA WYZWANIA DLA DOLNEGO ŚLĄSKA - TUTAJ

GŁOSOWANIE NA WYZWANIA DLA WROCŁAWIA - TUTAJ

GŁOSOWANIE NA WYZWANIA DLA WAŁBRZYCHA - TUTAJ

GŁOSOWANIE NA WYZWANIA DLA ŚWIDNICY - TUTAJ

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.