Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) został przeniesiony na 31 stycznia. Ale już teraz można licytować akcje i przedmioty, wspomagając akcję Jurka Owsiaka.

Do akcji włączyła się również „Gazeta Wyborcza Wrocław”.

Spacer z Balcerowiczem i Maciejewską

Kto jest chętny na spacer po Wrocławiu ze słynnym ekonomistą prof. Leszkiem Balcerowiczem, którego przewodniczką będzie Beata Maciejewska, dziennikarka „Wyborczej” i autorka wrocławskich „Spacerowników”?

Prof. Leszek BalcerowiczProf. Leszek Balcerowicz Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Spacer z Balcerowiczem musi mieć swój plan, ale jest on na razie utajniony, choć oczywiście pokażemy mu największe skarby Wrocławia. Nie tylko zaskakujące i zachwycające, ale także zwykle niedostępne dla turystów. Byłemu wicepremierowi oraz prezesowi NBP mniejszych skarbów nie opłaca się bowiem pokazywać.

Spacer potrwa około czterech godzin, po nim planujemy wspólny obiad. Zorganizujemy go wiosną, w terminie dogodnym dla wszystkich (z uwzględnieniem obostrzeń związanych z sytuacją pandemiczną w Polsce).

Na spacer zapraszamy dwie osoby, można oczywiście wylicytować taki spacer w pojedynkę.

Okładka w „Wyborczej”

Mamy dla naszych Czytelników jeszcze inną wyjątkową propozycję. Zapraszamy do licytacji pierwszej strony „Tygodnika Wrocław”, czyli magazynowego wydania wrocławskiej „Wyborczej”, którego okładki poświęcamy osobom dla naszego miasta czy regionu najbardziej zasłużonym, najciekawszym, o których jest najgłośniej, słowem: bohaterom tygodnia.

Taka okładka po finale WOŚP zostanie zarezerwowana dla osoby, która na rzecz Wielkiej Orkiestry zadeklaruje najwyższą stawkę. Będzie mogła na naszej piątkowej jedynce zaprezentować swój wizerunek czy też swoją firmę, a wewnątrz wydania opowiedzieć o sobie, swoich pasjach czy ulubionych miejscach w mieście.

Licytacje pierwszych stron odbywają się pod hasłem „Stwórz razem z nami pierwszą stronę tygodnika lokalnego »Gazety Wyborczej«”. A to dlatego, że artykuły i zdjęcia powstaną we współpracy z dziennikarzem i fotoreporterem i muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Licytuj, by pomóc

Organizowane przez wrocławską „Gazetę Wyborczą” licytacje już trwają, a zakończą się za niecałe dwa tygodnie – 31 stycznia.

Znajdziecie je wśród licytacji „Wyborczej” pod adresem: wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/0,173090.html lub na Allegro. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.