Rzeczywistość, w której znaczna większość pracy wykonywana jest zdalnie, to duże wyzwanie dla firm. O tym, jak obecnie szukać nowych pracowników, już w piątek porozmawiają eksperci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Według badania Gartnera aż 60 proc. firm pracuje zdalnie. W takich warunkach pracownicy spędzają trzy razy mniej czasu ze swoimi menedżerami i zespołami. Jak w takiej sytuacji poznać umiejętności, którymi dysponuje firma? W nowych warunkach potrzeba nowych rozwiązań.

Nawet przed pandemią, według badania Mercera (consulting HR), 40 proc. firm nie zna umiejętności swoich pracowników. To dotkliwe zwłaszcza teraz - w pandemii i konieczności pracy zdalnej. Podczas piątkowego wydarzenia uczestnicy porozmawiają o tym, jak zarządzać talentami pracowników w pracy zdalnej, z wykorzystaniem trendu human cloud i sztucznej inteligencji. 

Dzięki analityce talentów możliwe jest poznanie twardych i miękkich umiejętności zespołu.

"Rezygnacja ze sztywno zdefiniowanych ról pozwala na szczegółowy wgląd w umiejętności zespołu. To pozwala lepiej dopasować zadania do talentów, przez co zwiększymy wydajność, satysfakcję z pracy i podtrzymamy motywację wśród pracowników" - zapowiadają webinar organizatorzy.

I dodają: "Firmy potrzebują nowych pracowników. Wirtualny rynek talentów zapewnia dostęp do nieograniczonej puli specjalistów, dzięki której pracodawcy mogą uzupełniać swoje zespoły, pomijając żmudny i kosztowny proces tradycyjnej rekrutacji. Wsparcie sztucznej inteligencji daje możliwość dopasowania kandydata do konkretnych, wymaganych przez pracodawcę umiejętności".

Webinar online
Webinar online  mat. prasowe

W dyskusji wezmą udział specjaliści: 

  • Szymon Niemczura - wiceprezes Talent Alpha, platformy cyfrowej zmieniającej sposób, w jaki organizacje na całym świecie mierzą talenty i zarządzają nimi.
  • Maciej Pawlikowski - senior data scientist z firmy Stermedia, partnera technologicznego Talent Alpha w obszarze sztucznej inteligencji i oprogramowania.

Webinar poprowadzi Artur Karda z firmy Stermedia, dyrektor ds. transformacji cyfrowej, były dziennikarz.

Spotkanie jest bezpłatne i skierowane do osób odpowiedzialnych za działania HR w firmach. Aby wziąć w nim udział, trzeba się zarejestrować TUTAJ .

Wydarzenie, które odbędzie się w piątek, 18 grudnia, o godz. 12, organizuje wrocławska inicjatywa HRtech Hub.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem