Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jacek Sutryk (Wrocław), Dorota Zmarzlak (Izabelin), Beata Moskal (Świdnica) oraz Elżbieta Polak (lubuskie) byli gośćmi drugiej odsłony naszego nowego programu online. Transmisja do obejrzenia poniżej.

W Supermiastach TV rozmawialiśmy o tym, jak miasta i regiony radzą sobie z koronawirusem, ile kosztowała je epidemia i jakie przyniosła wyzwania (a może także dobre rozwiązania?). Rozmawialiśmy o przyszłości – budżetach samorządów na rok 2021 i strategii na kolejne lata. A także o polityce – działaniach rządu i masowych protestach na ulicach miast.

Program prowadził Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”.

Pierwszym gościem był prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

W bloku „Głos Samorządów" rozmawialiśmy również z Elżbietą Polak, marszałkiem woj. lubuskiego, Beatą Moskal, prezydent Świdnicy, oraz Dorotą Zmarzlak, wójt Izabelina i Adamem Struzikiem, marszałkiem woj. mazowieckiego.

Na koniec były komentarze: Mikołaja Chrzana, Pauli Skalnickiej-Kirpszy, redaktor naczelnej „Gazety Wyborczej” w Poznaniu, oraz Leszka Frelicha, redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” we Wrocławiu.

Supermiasta TV towarzyszą premierze kolejnego wydania magazynu „Supermiasta”, który ukazał się 15 grudnia z „Gazetą Wyborczą”.

Program Supermiasta TV, wtorek, 15 grudnia, godz. 9.30.

Transmisja na żywo na: wroclaw.wyborcza.plwyborcza.pl, Facebook.com/Wyborcza, Facebook.com/wroclawwyborcza.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.