Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pracę we wrocławskiej redakcji „Gazety Wyborczej” Przemek zaczynał praktycznie na samym początku jej działalności, czyli w 1990 roku. Pracował jako dziennikarz, potem przeniósł się do biura reklamy i ogłoszeń, któremu przez kilka lat szefował. Następnie został dyrektorem wrocławskiego oddziału, od 2006 roku był dyrektorem wydawniczym lokalnego dodatku „Wyborczej”. Przestał piastować to stanowisko po zmianach strukturalnych w 2010 roku, współpracował jednak nadal z naszą redakcją na wielu płaszczyznach praktycznie do samego końca.

Przemek zawsze prowadził bardzo aktywny tryb życia, jednak od jakiegoś czasu zmagał się z bardzo poważną chorobą. Nie tylko zmieniła jego sposób funkcjonowania, ale też sprawiała, że był w grupie ryzyka, jeśli chodzi o zakażenie koronawirusem.

Przemek zaraził się COVID-19, trafił do szpitala. Zmarł w niedzielę, 29 listopada, w wieku 56 lat.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.