Śląsk w ostatnich meczach grał słabo i zgubił większość punktów. W trzech ostatnich spotkaniach wrocławianie potrafili zdobyć tylko jeden punkt – przegrali 0:1 z Wisłą Płock, 2:3 z Lechią Gdańsk oraz bezbramkowo zremisowali z osłabionym Górnikiem Zabrze.

Podbeskidzie - Śląsk. Sobota rezerwowym

Na wyjazdowy pojedynek z Podbeskidziem Bielsko-Biała trener Witiezslaw Lawiczka dokonał pewnych zmian w składzie. Niektóre były wymuszone, gdyż spowodowane kontuzjami i chorobą. Ale na przykład doświadczony Waldemar Sobota był zdrowy, a mecz zaczął na ławce rezerwowych, co wynikało ze słabszej dyspozycji tego gracza w ostatnich meczach.

Śląsk, mimo że w obronie zagrał w eksperymentalnym ustawieniu, tym razem nie stracił żadnej bramki. Nie wynikało to z bezbłędnej destrukcji, ale głównie doskonałej postawy bramkarza Matusza Potnockiego, który szczególnie w pierwszej połowie imponował doskonałymi interwencjami. A raz pomogła mu poprzeczka.

Podbeskidzie - Śląsk. Zylla z pierwszym golem

Śląsk wygrał, prezentując dość ekonomiczny styl gry. Wrocławianie wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, gdy Erik Exposito zabrał piłkę rywalom i wyłożył ją Robertowi Pichowi, który pewnie trafił do bramki. W zasadzie była to jedyna groźna akcja Śląska w tej części spotkania.

Po przerwie Podbeskidzie w ofensywie niewiele było w stanie zdziałać, a Śląsk z zimną krwią wykorzystał kolejną swoją okazję. Obrońca miejscowych źle wybił piłkę w polu karnym, a wprowadzony właśnie na boisko Marcel Zylla technicznym uderzeniem podwyższył na 2:0.

Później Śląsk bez problemów utrzymał prowadzenie do końca spotkania i tym samym przerwał serię spotkań bez zwycięstwa. W następnej kolejce wrocławianie na własnym stadionie zagrają z bardzo dobrze prezentującym się w tym sezonie Rakowem Częstochowa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Pich (4.), 0:2 - Zylla (65.)

Podbeskidzie: Peszkowicz – Danielak, Komor, Rundić, Gach – Sitek (82. Gutowski), Kocsis (82. Martin), Marzec (63. Ubbink), Rzuchowski (72. Nowak), Sierpina (72. Miakuszko) – Roginić.

Śląsk: Putnocky – Musonda, Celeban, Tamas, Stiglec – Pawłowski (77. Sobota), Mączyński (90. Janasik), Pałaszewski, Praszelik (63. Zylla), Pich (90. Makowski) –Exsposito (77. Piasecki).