Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w poniedziałek 15 002 przypadki zakażenia koronawirusem. Na Dolnym Śląsku zanotowano ich ponad 1000, co daje czwarty wynik wśród województw.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najwięcej pozytywnych wyników testów pochodzi z województw: mazowieckiego (2295), wielkopolskiego (1899) i małopolskiego (1401). Dolny Śląsk z wynikiem 1035 zakażeń znalazł się na czwartym miejscu w tym zestawieniu.

Ministerstwo podaje, że wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 38 osób. Resort doniósł, że z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami zmarło 118 osób. Do tej pory w związku z koronawirusem zmarły w Polsce 13 774 osoby.

W Polsce odnotowano do tej pory 876 333 zakażeń koronawirusem.

Koronawirus na Dolnym Śląsku

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

W sumie w województwie dolnośląskim zanotowano do tej pory 63 266 zakażeń. Objętych kwarantanną lub izolacją jest 42 413 osób, nadzorem epidemiologicznym – 2094 osoby, a hospitalizowano 1623 osoby. Na Dolnym Śląsku do tej pory wyzdrowiało 35 525 osób.

Koronawirus w dolnośląskich szpitalach

* Szpital im. J. Gromkowskiego: 146 przypadków potwierdzonych, nie ma osób na obserwacji, 5 jest na OIT, 15 osób pod respiratorami. W ciągu weekendu zmarło 5 osób.

* Szpital w Bolesławcu: 67 przypadków potwierdzonych, 3 osoby na obserwacji i 7 na OIT, 16 pod respiratorami.

* Szpital w Wałbrzychu: 89 przypadków potwierdzonych, 8 osób pod respiratorami.

* Szpital w Legnicy: 74 przypadki potwierdzone, 5 osób na obserwacji, 5 pod respiratorami.

Pogotowia Ratunkowe we Wrocławiu zanotowało 77 przejazdów dotyczących COVID-19, legnickie – 48, wałbrzyskie – 5, jeleniogórskie – 14.

NFZ prowadzi całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590. Na naszych mapach znajdziecie lokalizacje przypadków koronawirusa w naszym kraju i poza jego granicami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem