W tym roku można było wziąć udział w trzeciej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Wrocławiu, odbywającego się na dodatek w roku ważnego dla nas jubileuszu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mija 75 lat od zakończenia wojny i ponownej fundacji miasta, budowania go przez polskich osadników na nowo, oswajania i poznawania, więc test miał sprawdzić znajomość miasta.

SPRAWDŹ SIĘ: Na te pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy trzeciego Wielkiego Testu Wiedzy o Wrocławiu - kliknij!

Z powodu epidemii eliminacje odbyły się online 24 października w południe, a 30 najlepszych znawców Wrocławia spotkało się na krótkiej dogrywce 7 listopada. Również online, bo nie mogliśmy w czerwonej strefie organizować imprez. Nagrody były atrakcyjne - zdobywca I miejsca otrzyma 7 tys. zł, II miejsca - 3,5 tys. zł, a III - 1,5 tys. zł - a poza tym mistrz będzie się cieszył wieczną sławą.

- Jestem pełen podziwu dla państwa wiedzy o naszym mieście. Dziękuję, że wzięliście udział w kolejnym już Wielkim Teście Wiedzy o Wrocławiu organizowanym przez redakcję "Gazety Wyborczej Wrocław". Kochajmy Wrocław, bądźmy z niego dumni - mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Naszymi partnerami byli miasto Wrocław i Centrum Historii "Zajezdnia".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ile punktów zdobył zwycięzca, bo nigdzie nie znalazłem. A chciałbym wiedzieć jak wielkim jestem ignorantem...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0