Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Digitalizacja, czyli cyfryzacja, to wprowadzanie do pamięci komputera tradycyjnych, drukowanych lub pisanych ręcznie różnych materiałów. W efekcie zostają one zapisane w postaci danych cyfrowych.  

Oferta dla firm 

Forum poświęcone digitalizacji w biznesie zostanie przeprowadzone w formie wykładów, podczas których eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w tych kwestiach.  

Poza tym przedsięwzięcie to świetna sposobność dla mikro, małych i średnich firm do zaprezentowania oferty, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów handlowych i biznesowych. Organizatorzy zachęcają do udziału w szczególności przedstawicieli branż: IT, budowy maszyn, metalowej, automatyki przemysłowej oraz motoryzacji, logistyki i transportu.  

Organizatorzy forum podkreślają, że „projekt DigiNetPolSax ma intensyfikować powiązania gospodarcze, a także wspierać podmioty w przeprowadzaniu procesów związanych z digitalizacją przedsiębiorstw”.  

Poszczególne wystąpienia potrwają około 25 minut. I tak o digitalizacji na rzecz wspólnego obszaru gospodarczego opowie Zygmunt Potocki – kierownik projektu DigiNetPolSax. Z kolei kwestię zastosowania nowoczesnych technologii ICT w logistyce ostatniej mili: perspektywę różnych grup interesariuszy zaprezentuje dr hab. inż. Maja Zofia Kiba-Janiak.  

Jak chronić dane 

O tym, jakie działania podjąć, aby zapobiec wyciekom danych, oraz jak zarządzać bezpieczeństwem cybernetycznym w firmie, mówić będzie Paweł Wałuszko – business development manager – cybersecurity expert z TestArmy CyberForces Sp. z o.o.  

Ostatni temat prelekcji to cyfrowe doposażanie maszyn – o tym mówić będzie Christian Gross.  

Forum Kooperacji Firm rozpocznie się w środę 25 listopada o godz. 9. Całość będzie transmitowana online i tłumaczona na trzy języki: polski, niemiecki i czeski. Jak w zaproszeniu zaznaczają organizatorzy: „W tym roku giełda nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Jednak prezentacja oferty w Katalogu i możliwość indywidualnego umawiania się na spotkania w systemie jest bez zmian”.  

Rejestracja na konferencję możliwa jest pod adresem: aneta.medza@karr.pl. Każda z zarejestrowanych osób bezpłatnie otrzyma link do transmisji.  

Organizatorami wydarzenia są Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze oraz urząd marszałkowski Dolnego Śląska.  

Warto podkreślić, że to kolejne już forum organizowane przez KARR. W minionym roku tematem głównym forum były „Możliwości, a także wyzwania dotyczące Przemysłu 4.0”. W wydarzeniu przeprowadzonym w hotelu Green Mountain w Karpaczu wzięło udział 400 osób reprezentujących ponad 160 firm.  

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.