Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w czwartek 23 975 przypadków zakażenia koronawirusem. Na Dolnym Śląsku zanotowano ponad 1800, co daje czwarty wynik wśród województw. Zmarło najwięcej osób w ciągu doby od początku pandemii.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najwięcej pozytywnych wyników testów pochodzi z województw śląskiego (4377), mazowieckiego (3041) i wielkopolskiego (2153). Dolny Śląsk z wynikiem 1808 zakażeń znalazł się na czwartym miejscu w tym zestawieniu. W ciągu doby wykonano ponad 58 tys. testów na koronawirusa.

Ministerstwo podaje, że wyłącznie z powodu COVID-19 zmarły 124 osoby. Resort doniósł, że z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami zmarło 513 osób. Do tej pory w związku z koronawirusem zmarło w Polsce 12 088 osób.

W Polsce odnotowano do tej pory 796 798 zakażeń koronawirusem.

Koronawirus na Dolnym Śląsku

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

W sumie w województwie dolnośląskim zanotowano do tej pory 57 808 zakażeń. Objętych kwarantanną lub izolacją jest 43 875 osób, nadzorem epidemiologicznym 1856, a hospitalizowano 1693 osób. Na Dolnym Śląsku do tej pory z COVID-19 wyleczono 28 575 osób.

Koronawirus w dolnośląskich szpitalach

* Szpital im. J. Gromkowskiego: 140 przypadków potwierdzonych, 3 osoby na obserwacji, 7 na OIT, 16 osób pod respiratorami.

* Szpital w Bolesławcu: 68 przypadków potwierdzonych, 0 osób na obserwacji, 6 na OIT, 16 pod respiratorami, zmarła 72-letnia kobieta

* Szpital w Wałbrzychu: 104 przypadki potwierdzone, 8 osób pod respiratorami

* Szpital w Legnicy: 77 przypadków potwierdzonych, 5 osób na obserwacji, 5 na OIT, 5 pod respiratorami, 2 osoby zmarły (48-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna)

* Szpital w Jeleniej Górze: 57 przypadków potwierdzonych, 8 osób pod respiratorami, 2 osoby zmarły (61-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna)

Pogotowia Ratunkowe we Wrocławiu zanotowało 70 przejazdów dotyczących COVID-19, legnickie 46, wałbrzyskie jeden.

Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem