Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w czwartek 22 683 przypadki zakażenia koronawirusem. Na Dolnym Śląsku zanotowano prawie dwa tysiące, co daje czwarty wynik wśród województw.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najwięcej pozytywnych wyników testów pochodzi z województw: śląskiego (3911), wielkopolskiego (2232) i małopolskiego (2132). Dolny Śląsk z wynikiem 1847 zakażeń znalazł się na czwartym miejscu w tym zestawieniu.

Ministerstwo podaje, że wyłącznie z powodu COVID-19 zmarły 52 osoby. Resort doniósł, że z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami zmarły 223 osoby. Do tej pory w związku z koronawirusem zmarło w Polsce 9080 osób.

W Polsce odnotowano do tej pory 641 498 zakażeń koronawirusem.

Koronawirus na Dolnym Śląsku

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: dzierżoniowskiego, głogowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, średzkiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i złotoryjskiego.

W sumie w województwie dolnośląskim zanotowano do tej pory 42 074 zakażenia. Objętych kwarantanną lub izolacją jest 37 587 osób, nadzorem epidemiologicznym 2087, a hospitalizowano 1637 osób. Na Dolnym Śląsku do tej pory wyleczono z COVID-19 15 454 osoby.

Koronawirus w dolnośląskich szpitalach

* Szpital im. J. Gromkowskiego: 158 przypadków potwierdzonych, 1 osoba na obserwacji, 10 na OIT, 16 osób pod respiratorami.

* Szpital w Bolesławcu: 77 przypadków potwierdzonych, 4 osoby w obserwacji, 7 na OIT, 13 pod respiratorami, zmarł 87-letni mężczyzna.

* Szpital w Wałbrzychu 96 przypadków potwierdzonych, 5 osób pod respiratorem.

* Szpital w Legnicy: 68 przypadków potwierdzonych, w tym 5 na OIT i 3 na SOR-ze. Zmarli 49-letni mężczyzna oraz kobiety w wieku 67 i 72 lat.

Pogotowie ratunkowe we Wrocławiu zanotowało w sobotę i niedzielę 50 przejazdów dotyczących COVID-19, legnickie 38, wałbrzyskie 2, a w Jeleniej Górze 8.

NFZ prowadzi całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590. Na naszych mapach znajdziecie lokalizacje przypadków koronawirusa w naszym kraju i poza jego granicami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem