Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najwięcej pozytywnych wyników testów pochodzi z województw: małopolskiego (690), wielkopolskiego (530) i mazowieckiego (441). W naszym regionie odnotowano 199 nowych przypadków.

Ministerstwo podaje, że wyłącznie z powodu COVID-19 zmarły trzy osoby. Dodatkowo resort doniósł, że z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby.

W Polsce zakażonych koronawirusem jest obecnie 130 210 osób, 3039 zmarło.

Koronawirus na Dolnym Śląsku

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, średzkiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i złotoryjskiego.

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u pięciu polożnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Falkiewicza we Wrocławiu. Kobiety są już na kwarantannie. Czternaście ciężarnych pacjentek z kontaktu z zakażonym personelem przebywa pod pełną opieką medyczną w warunkach izolacji na jednym z oddziałów położniczych. Nie ma potwierdzonych zakażeń u żadnej z pacjentek. Szpital Położniczy na Brochowie funkcjonuje normalnie.

W sumie zakażonych koronawirusem w naszym województwie jest 7031 osób. Objętych kwarantanną lub izolacją 9838, nadzorem epidemiologicznym 2025, a hospitalizowano 254 osoby. Na Dolnym Śląsku do tej pory wyleczono z COVID-19 4473 osób.

Koronawirus w dolnośląskich szpitalach

* Szpital im. J. Gromkowskiego: potwierdzonych 140, 1 osoba na obserwacji, 5 na OIT,

* SP ZOZ w Bolesławcu: 72 potwierdzonych, 2 na obserwacji, 6 pacjentów na OIT, w tym 6 pod respiratorem;

* Szpital Sokołowskiego Wałbrzych: 29 potwierdzonych, 3 w obserwacji, 3 zgony w trakcie weekendu (osoby z chorobami współistniejącymi).

Pogotowia Ratunkowe we Wrocławiu zanotowało 22 przejazdy dotyczące COVID-19, a wałbrzyskie 16.

NFZ prowadzi całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590. Na naszych mapach znajdziecie lokalizacje przypadków koronawirusa w naszym kraju i poza jego granicami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.