Podkomisja Psów Ratowniczych GOPR istnieje od ponad 45 lat. W trakcie akcji czworonożni ratownicy mogą doznać kontuzji, a ich szkolenia są kosztochłonne. Ratownicy zachęcają do symbolicznego wsparcia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wystartowała VI edycja akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”. Ratownicy zachęcają do wsparcia psów ratowniczego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Psi ratownicy GOPR niosą pomoc często w niezwykle trudnych, wręcz ekstremalnych dla człowieka warunkach. Jednak żeby nadal mogły skutecznie pomagać ludziom, wymagają stałego, intensywnego szkolenia. Dlatego celem tegorocznej akcji jest zgromadzenie środków ze sprzedaży bransoletek i przekazanie ich na dalsze szkolenie psów ratowniczych GOPR przez polskich i europejskich trenerów.

Psy podczas akcji poszukiwawczych ulegają kontuzjom 

– Aby szkolenia były efektywne, muszą być wsparte odpowiednimi sprzętem – mówi Roman Dziedzic, prezes zarządu Fundacji GOPR. – Pamiętajmy również o tym, że psy podobnie jak ludzie ulegają kontuzjom, wymagają leczenia. Środki, jakie przekazują klienci, kupując bransoletki, zabezpieczają właśnie te potrzeby.

'Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt'. Ratownicy zachęcają do wsparcia psów GOPR
'Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt'. Ratownicy zachęcają do wsparcia psów GOPR  fot. mat. prasowe

Dzięki zebranym funduszom będzie można zapewnić psom odpowiednie leczenie i niezbędne zabiegi. Jednocześnie część środków, podobnie jak w zeszłym roku, zostanie przeznaczona na rozbudowanie psich struktur i włączenie w ich szeregi nowych czworonożnych ratowników oraz kontynuowanie stałej i profesjonalnej opieki weterynaryjnej. 

Wszystkie osoby chcące wspierać szkolenia i stałe podnoszenie kwalifikacji czworonożnych ratowników, mogą kupić bransoletki w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo lub w sklepie internetowym. Koszt bransoletki ozdobionej wzorem łapki to 10 zł. Dochód z ich sprzedaży zostanie w całości przekazany Fundacji GOPR. 

– Przez ostatnie trzy lata udało nam się zebrać ze sprzedaży bransoletek i przekazać Fundacji GOPR łącznie 291 tys. złotych. Zdajemy sobie sprawę, że ta suma nie pokrywa wszystkich potrzeb, tym bardziej zachęcam do przyłączenia się do tegorocznej akcji i wsparcia psich bohaterów, bez których często szanse na ocalenie ludzkiego życia byłyby zerowe – dodaje Wojciech Kamiński, dyrektor zarządzający Maxi Zoo Polska. 

Akcja potrwa do końca roku lub do wyczerpania zapasu bransoletek.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Chętnie wpłacę! Warto jednak podkreślić, że jest to obowiązek państwa. Na czary i kłamstwa rydzyka, na propagandę jest kasa, na szlachetne zwierzęta - NIE. Poza tym warto wrócić do pomysłu obowiązkowego ubezpieczenia dla idących w góry.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  W naszym państwie na leczenie trzeba samemu zbierać,na leczenie,ludzi a teraz na leczenie zwierząt,na co państwo wydaje nasze podatki?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0