W weekend we Wrocławiu zaginął Maciej Aleksiuk. Policja prowadzi poszukiwania, w środę sprawdzała Odrę na wysokości mostów Mieszczańskich.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W nocy z 25 na 26 września zaginął 20-letni Maciej Aleksiuk, który bawił się we wrocławskim klubie X-Demon na pl. Wolności. Koledzy widzieli go ostatni raz około godz. 2 w nocy we wspomnianym lokalu. W klubie została jego kurtka, zaś z 20-latkiem od tego czasu nie ma kontaktu.

Zaginął Maciej Aleksiuk. Ostatni raz był widziany w klubie X-Demon
Zaginął Maciej Aleksiuk. Ostatni raz był widziany w klubie X-Demon  fot. Facebook Zaginieni Szukamy-Was

Wciąż trwają poszukiwania

Wrocławska policja sprawdziła monitoring z centrum miasta i rozpoczęła akcję poszukiwawczą. We wtorek policjanci sprawdzali m.in. fosę miejską oraz okoliczne tereny zielone.

W środę płetwonurkowie przeczesywali Odrę na wysokości mostów Mieszczańskich. Jak poinformowała wieczorem „Wyborczą” wrocławska policja, poszukiwania jak do tej pory nie przyniosły rezultatu.

"Dziękuję z całego serca, w imieniu swoim i całej rodziny osobom, które zaangażowały się w poszukiwaniu mojego brata Maćka. Policja prowadzi czynności przy Odrze, ponieważ doprowadziły tam kamery" - napisał brat zaginionego w mediach społecznościowych.

W poszukiwania oprócz rodziny i znajomych zaginionego zaangażował się również aktywista Zbigniew Stonoga, który miał organizować grupy ochotników.

„Warto abyście Państwo wiedzieli, że zaangażowanie wrocławskiej Policji jest gigantyczne i ponadprzeciętne” – napisał na Facebooku komentując działania służb.

Rysopis zaginionego 20-latka

Maciej Aleksiuk ma 175 cm wzrostu i jest szczupłym, wysportowanym blondynem (waży około 65 kg). Ma niebieskie oczy. W dniu zaginięcia był ubrany w czarne spodnie, białą koszulkę, czarne buty firmy Nike i czerwoną bomberkę, którą później odnaleziono w klubie. Przy sobie miał zegarek firmy Armani.

20-latek pochodzi z miejscowości Roztoka w powiecie świdnickim. Do Wrocławia przyjechał pociągiem. 

O pomoc apelują rodzice i koledzy ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Maciek jest podchorążym. Osoby, które mają informacje na temat Macieja, powinny się skontaktować z Komisariatem Policji Wrocław-Stare Miasto pod numerem telefonu 71 340 46 60 lub numerem alarmowym 112.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem