Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Załóż szpilki i pomóż małym wojownikom z fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. (…) Fundacja od 30 lat kupuje drogie, nierefundowane leki i nowoczesny sprzęt medyczny, finansuje terapie i rehabilitacje, a także prowadzi unikatową w skali kraju Klinikę Mentalną, w której wsparcie psychologiczne otrzymują nie tylko pacjenci, ale także ich rodzice. (…) Pomaganie jeszcze nigdy nie było takie proste!” – napisali organizatorzy.

Fundacja działa we Wrocławiu. Pomaga dzieciom, które leczą się w klinice Przylądek Nadziei przy ul. Borowskiej.   

Dzień Szpilek organizowany jest po raz drugi. W akcję zaangażował się również prezydent Jacek Sutryk. Na swoim profilu facebookowym opublikował zdjęcie, na którym pozuje w kolorowych skarpetkach, na które udało mu się wcisnąć szpilki. Z tej okazji zdjął nawet swoje ulubione klapki, w których chadza po ratuszu, gdy jest już za późno na wizyty interesantów, a on wciąż pracuje.   

 "Z moimi kochanymi dziewczynami dołączamy się do szczytnej i bardzo ważnej akcji" - napisał Jacek Sutryk.

W szpilkach chodzą zazwyczaj panie, ale tego dnia w ślady prezydenta poszło wielu mężczyzn. Pod jego zdjęciem dołączali własne. Jednemu z internautów nie przeszkadzało nawet to, że ma stopę w gipsie. Inny dał radę, choć pantofelki jego partnerki weszły mu zaledwie na duży palec.

Cały czas można jeszcze wziąć udział w akcji. Wystarczy opublikować zdjęcie i dodać podpis #DzieńSzpilek. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.