Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O koronawirusie bez sensacji i paniki. Zapisz się na codzienny newsletter: Koronawirus w skrócie

Wśród nowo zdiagnozowanych są osoby z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów: zgorzeleckiego, lubińskiego, bolesławieckiego, trzebnickiego i milickiego.

To kolejny dzień z dużym wzrostem liczby zakażonych w województwie dolnośląskim. We wtorek 15 września resort poinformował aż o 60 nowych zakażeniach w naszym regionie. Z kolei w poniedziałek było ich zaledwie 9, w niedzielę - 16, a w sobotę - 11. 47 nowych przypadków było jednak także w piątek 11 września, a 49 - we wtorek 8 września. 

Jak przekazał dzisiaj, w środę 16 września, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, od początku epidemii odnotowano w województwie dolnośląskim 4488 zakażeń koronawirusem. 3604 osoby zostały wyleczone z COVID-19.  

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 2288,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 231,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 82.

Koronawirus w Polsce. 10 osób nie żyje 

Wśród nowych przypadków, o których w środę poinformował resort zdrowia, są osoby z województw: małopolskiego (111), mazowieckiego (70), śląskiego (62), pomorskiego (53), dolnośląskiego (47), lubelskiego (42), kujawsko-pomorskiego (35), podkarpackiego (34), łódzkiego (31), podlaskiego (27), zachodniopomorskiego (24), wielkopolskiego (20), opolskiego (19), warmińsko-mazurskiego (13), świętokrzyskiego (8), lubuskiego (4).

"Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem" - dodał resort. Podkreślił, że większość tych osób miała choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 75 734. 2237 osób zmarło. 

Koronawirus w Polsce. Potwierdzone przypadki zakażenia 

NFZ prowadzi całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590. Na naszych mapach znajdziecie lokalizacje przypadków koronawirusa w naszym kraju i poza jego granicami.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.