Skoro świt 17 sierpnia ruszyli w morderczy bieg prosto z Zakopanego. Pokonają 750 km w ultrasztafecie na północ Polski. Ich celem jest nie tylko o własnych nogach dotrzeć na Hel, ale także zebrać 150 tys. zł dla podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Członkami wyprawy jest ekipa One Team One Dream, której członkowie pochodzą z różnych regionów Polski. Poznali się podczas ekstremalnych biegów m.in. na Saharze czy po Górach Kaukaz. Wśród nich są przedsiębiorcy, chirurg, strażak, były żołnierz Pułku Ochrony Rządu czy pilot awionetki. W ciągu pięciu dni chcą wystawić na próbę swoją wytrzymałość dla dzieci, które każdego dnia toczą bój o życie z nowotworem.

Dzieci z Fundacji nie mają taryfy ulgowej w walce z nowotworem, dlatego my też jej nie mamy - mówi Rafał Hawel z One Team One Dream. - Niezależnie od warunków pogodowych biegniemy i zbieramy pieniądze na drogie leki i terapie.

Poprzeczka została zawieszona wysoko. Celem ekipy jest w trakcie biegu zebrać 150 tys zł. Obecnie na koncie jej skarbonki jest ponad 50 tys zł. Środki powędrują na rzecz podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

- Od 30 lat pomagamy małym pacjentom walczącym z nowotworem w klinice Przylądek Nadziei - mówi Klaudia Smolarska z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Zajmujemy się m.in. finansowaniem bardzo drogich leków, terapii, rehabilitacji, a także zapewniamy opiekę psychologiczną naszym podopiecznym i ich rodzicom w naszej unikatowej w skali kraju Klinice Mentalnej.

- Wsparcie ze strony fundacji otrzymało dotychczas ok. 2000 dzieci z całej Polski - mówi Bartłomiej Dwornik z Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Potrzeb jest całe mnóstwo, a pandemia znacznie ograniczyła nam możliwości kwestowania i organizacji eventów. Dlatego wsparcie, jakie otrzymujemy od One Team One Dream, jest dla nas bardzo cenne.

Zbiórka dostępna TUTAJ

Ultrasztafeta organizowana jest pod hasłem "Przegoń raka dla dzieciaka" i prowadzi przez całą Polskę, aż na Hel. Ekipa wystartowała 17 sierpnia o 6 rano prosto z serca Tatr. Biegacze planują pokonać 750 km i ukończyć bieg nad morzem 21 sierpnia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem