W centrum handlowym Magnolia Park stanął stacjonarny "dobromat" - automat przypominający terminal płatniczy. Wpłacając datek, wesprzesz pacjentów z Przylądka Nadziei.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Dobromat", zwany też "zbiórkomatem", z inicjatywy Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową stanął w centrum handlowym Magnolia Park przy wejściu od strony Decathlonu.

To nowoczesny i samoobsługowy sposób kwestowania. Uzbierane fundusze pomogą wesprzeć pacjentów Przylądka Nadziei.

Dobromat działa na tej samej zasadzie, co "daromat dla Syrii", który w czerwcu stanął na wrocławskim Dworcu Głównym

- Na Dobromacie znajduje się ekran, który umożliwia zajrzenie do szpitala i poznanie pacjentów. Pod ekranem znajduje się terminal, na którym możemy wybrać kwotę, jaką chcemy wpłacić. Urządzenie umożliwia wpłatę 5, 10, 20 i 50 złotych. Sam proces zajmuje kilka sekund - tłumaczy pracownik fundacji. 

Zbiórkomat dla Przylądka Nadziei stanął we Wrocławiu
Zbiórkomat dla Przylądka Nadziei stanął we Wrocławiu  Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl

Od 13 sierpnia działa również mobilny automat, który jeździ po Wrocławiu. Kontaktując się z Przylądkiem Nadziei, można sprowadzić mobilny Dobromat do siebie. W planach są kolejne automaty, które będą gościć w lokalach usługowych, biurowcach czy na uczelniach.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową to fundacja dla dzieci walczących z rakiem, która od 1991 roku finansuje niezbędne podczas terapii leki nierefundowane przez NFZ, zapewnia pomoc socjalną najbardziej potrzebującym podopiecznych czy przeprowadza terapie zajęciowe z małymi pacjentami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem