Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W niedzielę resort zdrowia poinformował o zaledwie dwóch nowych przypadkach koronawirusa na Dolnym Śląsku, a jeszcze kilka dni temu było ich kilkanaście.

Tymczasem w całym kraju było ich 370. Zmarły też trzy osoby, wszystkie miały choroby współistniejące.

Koronawirus na Dolnym Śląsku

Łącznie od początku pandemii na Dolnym Śląsku potwierdzono 2974 zachorowania na koronawirusa. Obecnie kwarantanną lub izolacją objęte są 1224 osoby, a 136 jest hospitalizowanych ze względu na chorobę lub jej podejrzenie.

Kierowcy tracą prawa jazdy podczas epidemii koronawirusa

Prawie 17 tys. kierowców straciło prawo jazdy podczas pierwszych trzech miesięcy pandemii w Polsce z powodu przekroczenia prędkości. To blisko o 40 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Są województwa, w których drastycznie wzrosła liczba zatrzymanych dokumentów. To łódzkie (186,5 proc.), śląskie (167,2 proc.) i kujawsko-pomorskie (153,9 proc.). Na drugim biegunie jest Dolny Śląsk, gdzie najbardziej w Polsce spadła liczba takich przypadków - o 18,7 proc.

Przypomnijmy, że policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h. 

Śląsk Wrocław traci szansę na Ligę Europy

Niestety, są i złe wieści. Epidemia przesunęła piłkarskie rozgrywki ligowe na lato, co raczej nie służy wrocławianom.

Trener Śląska Vitezslav LavickaTrener Śląska Vitezslav Lavicka Fot. Fot . Krzysztof Ćwik / Agencja Gazeta

Piłkarski Śląsk tylko zremisował w niedzielę z Pogonią Szczecin 2:2. Ten wynik oraz rezultaty spotkań rywali spowodowały, że wrocławianie praktycznie stracili szansę na występ w Lidze Europy. Niestety.

Polana sportu i rekreacji

Być może po epidemii koronawirusa będziemy mogli niedługo odpocząć (i zrzucić zbędne kilogramy) w Dolnośląskim Centrum Sportu, którego budowa prowadzona jest na Polanie Jakuszyckiej.

W tym nowoczesnym ośrodku trenować będą mogli zawodowi sportowcy, między innymi biegacze narciarscy oraz biatloniści, ale równocześnie obiekty otwarte zostaną dla wszystkich zainteresowanych – amatorów sportu i rekreacji.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.