Policjanci wałbrzyskiej komendy poszukują młodej kobiety, która na początku tego roku na przystanku autobusowym przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu napadła na 10-latka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Kobieta wyrwała chłopcu z ręki telefon komórkowy, a chwilę później zagroziła pobiciem 12-latkowi, który stanął w obronie młodszego brata. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z wizerunkiem sprawczyni i publikują go w celu ustalenia tożsamości kobiety. Być może ktoś z państwa ją rozpozna – mówi mł. asp. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Do zdarzenia doszło 8 stycznia około godz 17.30 na przystanku przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu. To właśnie w tym miejscy młoda kobieta wyrwała telefon z ręki 10-latka i wsiadła do autobusu środkowymi drzwiami. W obronie małoletniego stanął jego o dwa lata starszy brat. Kobieta, widząc, że nastolatek zmierza do autobusu, wybiegła z niego – tym razem tylnymi drzwiami. Pomimo iż 12-latek dogonił agresorkę, ta zagroziła mu pobiciem, a następnie uciekła.

Dlaczego wizerunek kobiety opublikowano kilka miesięcy od zdarzenia?

– Wykonujemy niezbędne czynności w tym zakresie i jeśli nie przynoszą efektu, to decydujemy się na publikację wizerunku. Dzięki temu może uda się ustalić tożsamość kobiety i doprowadzić do tego, żeby osoba odpowiedzialna za przestępstwo poniosła odpowiedzialność karną – tłumaczy Świeży.

Na udostępnionych przez policjantów kryminalnych zdjęciach widać młodą kobietę podejrzewaną o kradzież rozbójniczą, która najpierw wsiada do autobusu, a następnie z niego wybiega.

– W tej bulwersującej sprawie apelujemy do osób, które rozpoznają sprawczynię tego czynu lub mają jakąkolwiek wiedzę na temat zdarzenia, o zgłoszenie się bezpośrednio do wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2 lub o kontakt telefoniczny (do godz. 15.30) pod numerem telefonu 47 87-51-213 lub całodobowo z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu 47 87-51- 360 – dodaje Świeży.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem