W niedzielę poinformowano o zaledwie 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Życie zaczyna też wracać do normy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowo zdiagnozowane osoby na Dolnym Śląsku pochodzą z Wrocławia oraz powiatu kłodzkiego, lubińskiego, oleśnickiego i świdnickiego. Na Dolnym Śląsku są więc już w sumie 2594 przypadki.

Epidemia koronawirusa. Odmrażanie gospodarki

Od poniedziałku znów będą latać z Wrocławia samoloty, ale na razie tylko Warszawy. Na lotnisku - w związku z epidemią koronawirusa - mają obowiązywać surowe zasady bezpieczeństwa.

Podobnie jest w komunikacji miejskiej. W autobusach i tramwajach zmieści się więcej osób, ale to nie oznacza, że możemy zrezygnować ze środków ostrożności. Nadal powinno zajęte być tylko co drugie miejsce siedzące, konieczne są też maseczki.

Wciąż nie ma lotów międzynarodowych, więc na razie nie wrócą więc do kraju osoby, które epidemia zatrzymała z dala od kraju. Jak wrocławską artystkę Lenę Czerniawską.

- Jestem takim obywatelem obcego świata zatrzymanym po drugiej stronie globu - opowiada.

Koronawirus pretekstem do ograniczania wolności

Protest w obronie demokracji na wrocławskim Rynku
Protest w obronie demokracji na wrocławskim Rynku  Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl

Rząd PiS wykorzystał epidemię do wprowadzenia zakazu zgromadzeń. Między innymi przeciw tym rozwiązaniom protestowało wczoraj kilkadziesiąt osób na wrocławskim Rynku. Przyszły z transparentami: „Mamy prawo protestować”, „Wolność”, „Oddajcie demokrację”, „Nie będziemy siedzieć cicho”.

Cały protest możecie obejrzeć na wideo, a w artykule znajdziecie najważniejsze informacje i komentarze.

Możesz pomóc

Książka 'Nadzieja'
Książka 'Nadzieja'  materiały prasowe

Również Ty możesz pomóc pacjentom ośrodków pomocy społecznej i hospicjów - kupując książkę, której współautorami są m.in. Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Urszula Kozioł, Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Joanna Bator, Jacek Dehnel, Filip Springer i wielu innych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem