Zbliża się Dzień Dziecka. Fundacja pomagająca najmłodszym pacjentom walczącym z rakiem uruchamia zbiórkę połączoną z zabawą. Środki trafią do Przylądka Nadziei we Wrocławiu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

1 czerwca najmłodsi świętują Dzień Dziecka. Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową przypomina o małych pacjentach, którzy na co dzień zmagają się z rakiem.

Pomoc można nieść w zabawie

Wolontariusze zorganizowali akcję, która pomoże w leczeniu chorych w klinice Przylądek Nadziei. – Serdecznie zapraszamy wszystkich internautów oraz ludzi, którzy uwielbiają łączyć zabawę z pomaganiem - zachęca Bartłomiej Dwornik z fundacji i instruuje, jak przystąpić do wyzwania: 

  • Wymyśl coś ciekawego do zrobienia (zaśpiewaj, zatańcz, pomaluj włosy na złoto?)
  • Załóż zbiórkę/skarbonkę (nawet na niewielką kwotę, liczy się zabawa) na rzecz dzieci z kliniki Przylądek Nadziei na Facebooku, na stronie Siepomaga czy w relacji na Instagramie
  • Ustaw zakończenie zbiórki przed 1 czerwca 
  • Jeśli uzbierasz wymaganą kwotę, wykonaj wyzwanie, zrób zdjęcie lub film i opublikuj 1 czerwca

Osoby, które podejmą wyzwanie, proszone są poinformowanie o tym przez maila (na adres fundacja@naratunek.org) albo wysyłając wiadomość na Facebooka Przylądka Nadziei. Wtedy propozycja pojawi się na stronie fundacji

- Do naszego wyzwania dołączyli już pierwsi śmiałkowie, którzy zdeklarowali się wykonać niesamowite zadania związane ze śpiewem, sportem czy metamorfozami w wyglądzie – wymienia Bartłomiej Dwornik. 

Do zabawy przyłączyli się m.in. wolontariusze Fundacji "Veritas". Wyzwaniem jest odnowienie lasu, czyli posprzątanie go, zamontowanie karmników dla ptaków i innych zwierząt. Wolontariusze przebiorą się w kostiumy krasnoludków. 

Wolontariusze Fundacji Veritas prowadzą zbiórkę dla dzieci chorych na raka
Wolontariusze Fundacji Veritas prowadzą zbiórkę dla dzieci chorych na raka  fot. mat. prasowe

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem