Robotyzacja, sztuczna inteligencja, migracja do chmury czy cyberbezpieczeństwo to tematy niezwykle aktualne. Już w przyszłym tygodniu będzie miała miejsce e-konferencja o fabrykach czwartej generacji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czwarta rewolucja przemysłowa to ogólna koncepcja związana z wzajemnym wykorzystaniem automatyzacji, przetwarzania i wymiany danych oraz technik produkcyjnych. Charakterystycznym dla niej wynalazkiem było wynalezienie internetu. Dzięki niemu zanika bariera pomiędzy ludźmi a maszynami. Tzw. przemysł 4.0 (liczony od drugiej dekady XXI w.) poprzedzał wiek pary (koniec XVIII w.), wiek elektryczności (początek XX w.) i wiek komputerów (lata 70. XX w.).

Przemysł przyszłości

Przemysł 4.0 zmienia przyszłość produkcji dzięki nowoczesnym technologiom, metodom zarządzania i nowym modelom biznesowym. Jak wprowadzać innowacje? Jak zmniejszyć ryzyko inwestycji i w co zainwestować? Od czego zacząć cyfrową transformację? O tym porozmawiają prelegenci e-konferencji „Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw”. Menedżerowie Volkswagena, Fanuca, Stermedii oraz Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości opowiedzą o fabrykach czwartej generacji.

- Będziemy inspirować menedżerów, inżynierów i właścicieli fabryk, pokazując dobre praktyki biznesowe i zastosowania nowoczesnych technologii w przemyśle – mówi Mikołaj Kołodziejczak z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Konferencja rozpocznie się 20 maja o godz. 10. Czwarta rewolucja przemysłowa zostanie przedstawiona z trzech perspektyw praktyków: innowacyjnej fabryki, dostawców technologii i organizacji ułatwiającej wejście do przemysłu przyszłości.

- Każda fabryka, zarówno mały zakład, jak i duża wytwórnia, ma procesy, które można usprawnić dzięki cyfryzacji czy automatyzacji. Pokażemy przykłady prostych zmian i złożonych wdrożeń - mówi Artur Karda, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w Stermedia.ai, trener Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Konferencja 'Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw' rozpocznie się 20 maja
Konferencja 'Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw' rozpocznie się 20 maja  mat. organizatora

Konferencja otwiera cykl wydarzeń "Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw", poświęconych innowacjom w produkcji. Webinary będą poświęcone nowoczesnym technologiom, takim jak robotyzacja, sztuczna inteligencja, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, blockchain, druk 3D, internet rzeczy, cyfrowe bliźniaki, migracja do chmury czy cyberbezpieczeństwo.

- Pokażemy innowacje wdrażane głównie przez firmy z Dolnego Śląska, bo mamy tu sprawny ekosystem: nowoczesny przemysł i firmy rozwijające najnowsze technologie. Ale na konferencję zapraszamy firmy z całej Polski, bo Wrocław jest miastem otwartym: na ludzi i technologie - mówi Magdalena Wypych, kierownik projektu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, współorganizatora wydarzenia.

Zapisy już trwają

Program wydarzeń "Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw" przewiduje dyskusje nie tylko na temat nowoczesnych technologii, ale także wdrażania nowych modeli biznesowych w przemyśle 4.0, wprowadzania zmian w kulturze organizacyjnej, zarządzaniu i motywowaniu pracowników.

Na prelekcje i dyskusje zapraszani będą doświadczeni menedżerowie zakładów produkcyjnych, inżynierowie, środowisko naukowe i akademickie.

Organizatorami cyklu "Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw" są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Stermedia.ai.

Bezpłatna rejestracja na wydarzenie i program TUTAJ

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem