Dwa dni zostały do końca głosowania w plebiscycie na sukces lub najważniejsze wydarzenie 30-lecia w naszych miastach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z okazji 30-lecia polskiego samorządu od 1 kwietnia trwa głosowanie na najważniejsze wydarzenia i sukcesy z tego okresu w dolnośląskich miastach. Najpierw czytelnicy zgłaszali swoje propozycje, a potem kapituła plebiscytu Supermiasta wybrała i poddała pod głosowanie ostateczne propozycje.

Głosowanie trwa do północy w najbliższy czwartek na stronie: wroclaw.wyborcza.pl

Ogłoszenie wyników – 6 maja.

WROCŁAW

Na finiszu głosowania sytuacja w czołówce nieco się zmieniła. Prowadzące długo wydarzenie „Uczynienie z Rynku perły Wrocławia” wyprzedziły „Solidarna obrona przed powodzią” oraz „Poczucie dumy z miasta u mieszkańców”. Sytuacja będzie się jednak ważyć do końca głosowania.

Tu głosujemy na następujące propozycje:

LEGNICA

Tu długo w plebiscycie prowadziło wydarzenie „Jan Paweł II z wizytą w nowo powołanej diecezji legnickiej”, ale w ostatnich dniach na prowadzenie wyszły: „Akademia Rycerska oddana mieszkańcom” oraz „Powstanie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej”.

Propozycje do głosowania na sukces 30-lecia w Legnicy są następujące:

LUBIN

W Lubinie od samego początku głosowania na prowadzeniu jest „Sieć darmowej komunikacji”, ale bardzo dużo głosów zbiera też „Powrót pociągów i modernizacja dworca”, które jest tuż-tuż za pierwszym miejscem.

W głosowaniu na sukces 30-lecia w Lubinie wybieramy między następującymi propozycjami:

ŚWIDNICA

Tu też zmiany na prowadzeniu. „Zagospodarowanie mienia posowieckiego” zostało wyprzedzone przez „Rewitalizację i budowę terenów zielonych”.

Propozycje do głosowania na sukces 30-lecia Świdnicy są ostatecznie następujące:

WAŁBRZYCH

W tym mieście najbardziej wyrównana walka trwa między zwolennikami trzech wydarzeń: „Centrum Stara Kopalnia”, „Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna” oraz „Budowa obwodnicy zachodniej”.

W głosowaniu na sukces 30-lecia w Wałbrzychu wybieramy między następującymi propozycjami:

Zapraszamy do głosowania na: wroclaw.wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem