Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marciniaka przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chodzi o pacjenta oddziału anestezjologii.

Koronawirus w szpitalu im. Marciniaka 

Z powodu zakażenia koronawirusem szpital musiał ograniczyć działanie oddziałów zabiegowych: anestezjologii i intensywnej terapii, bloku operacyjnego, neurochirurgii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, urologii, ortopedii oraz SOR-u. SOR na razie będzie się zajmował wyłącznie zabezpieczaniem przypadków na miejscu.

- Wcześniej informowałem o podejrzeniu zakażenia u lekarki z chirurgii, jednak u niej wynik okazał się ujemny, osoba ta nie jest zakażona - mówi Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, który jest organem nadzorującym placówkę. - Obecna sytuacja dotyczy przebadanego pacjenta oddziału anestezjologii, u którego badanie potwierdziło zakażenie.

W związku z tym zostanie przebadanych kilkunastu innych pacjentów tego oddziału, a także kilkadziesiąt osób z personelu medycznego, które nie będą mogły pracować do momentu, gdy będą znane wyniki.

- Szpital podejmuje działania, aby jak najszybciej przywrócić funkcjonowanie newralgicznych obszarów - zapewnia Michał Nowakowski.

Koronawirus wstrzymuje leczenie

To nie pierwszy raz, gdy podczas obecnej epidemii koronawirusa szpital przy Fieldorfa musiał ograniczyć działalność.

Z powodu podejrzenia zakażenia u wspomnianej przez rzecznika lekarki 8 kwietnia zamknięty został oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej, na którym przebywało 11 pacjentów. Wtedy również ograniczenia dotyczyły SOR-u.

Wcześniej zamknięty był także oddział chirurgii naczyniowej i ogólnej. Pacjent, u którego lekarze podejrzewali koronawirusa, miał około 65 lat. Był w stanie ciężkim. Miał nasilone objawy właściwe dla COVID-19. 

Na oddziale wprowadzono kwarantannę wobec wszystkich, którzy mieli kontakt z mężczyzną: 30 osób z personelu szpitala i 13 pacjentów. Na szczęście później okazało się, że pacjent nie miał koronawirusa.

Koronawirus w Polsce

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Przy ulicy FIELDORFA. Ca za kretyn robił korektę???
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Z całego okresu działalności tego szpitala zostały mu tylko przerwy na skutek zakażeń .
  Może czas wyciągnąć wnioski z organizacji pracy i sposobów zarządzania?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ul. Fieldora ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0