Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Jeleniej Góry oraz z powiatów: jaworskiego, polkowickiego, górowskiego, kłodzkiego, lubińskiego, legnickiego, zgorzeleckiego, jeleniogórskiego i lubańskiego. 

We wcześniejszych godzinach ministerstwo zdrowia potwierdziło cztery i 20 kolejnych przypadków zachorowań. W sumie to 52 osoby.

Łącznie przez cały okres walki z koronawirusem zakażenie potwierdzono u 326 mieszkańców Dolnego Śląska. 

Koronawirus. Więcej ofiar

Resort zdrowia poinformował o kolejnych siedmiu zgonach. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu oraz 77-letni, 94-letni mężczyźni i 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu.

Jak dotąd na Dolnym Śląsku ministerstwo powiadomiło o czterech przypadkach śmiertelnych z powodu koronawirusa. Chodzi o 73- i 41-letniego mężczyznę z Wrocławia, 71-latka z Bolesławca i 57-latka z Wałbrzycha.

W sumie w całym kraju potwierdzono 2554 przypadki koronawirusa. Zmarły 43 osoby.

Śródtytuł: Koronawirus w Polsce. Potwierdzone przypadki zakażenia

NFZ prowadzi całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590. Na naszych mapach znajdziecie lokalizacje przypadków koronawirusa w naszym kraju i poza jego granicami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.