Koronawirus. Grupa znajomych z Wrocławia stworzyła pomocną aplikację. Można dzięki niej znaleźć lokalne sklepy, które dostarczają zakupy do domu w czasach epidemii.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zapisz się na miejski newsletter wrocławskiej „Gazety Wyborczej”. Codziennie dostaniesz najważniejsze artykuły w jednym e-mailu

Zado.pl to aplikacja, dzięki której za darmo można znaleźć i dodawać lokalne sklepy, które oferują dostawę zakupów do domu.

Epidemia koronawirusa. Warzywniak, kwiaciarnia, piekarnia

Na pomysł wpadła grupa znajomych z Wrocławia: - Sami robimy zakupy w małych, lokalnych sklepach. Zauważyliśmy, że wiele z nich w związku z obecną sytuacją zaczęło dowozić swoje produkty do klientów. Pomyśleliśmy, że warto byłoby zebrać je w jednym miejscu - opowiada Maja Nogaj z zado.pl.

Tak powstała mapa, która skupia małych przedsiębiorców, którzy często mierzą się z trudną sytuacją finansową w czasach epidemii, gdy większość osób pozostaje w domach.  

Darmowa aplikacja zado.pl pomaga w znalezieniu najbliższych miejsc, takich jak m.in. osiedlowe warzywniaki, sklepy mięsne, piekarnie czy gospodarstwa rolne, które mogą dostarczyć zakupy pod nasze drzwi. 

W samym Wrocławiu na mapie oznaczyło się już ponad 90 punktów. To m.in. Fabryka Bukietów znajdująca się na placu Solnym, sklep ze zdrową żywnością Paleta Smaku przy ul. Sienkiewicza, Warzywniak przy ul. Kruczej czy Manufaktura Chleba przy ul. Brzeskiej.

Część sklepów dostarcza swoje produkty w promieniu kilku kilometrów, inne nie tylko na terenie Wrocławia, ale również do wybranych miejscowości na terenie powiatu wrocławskiego.

W całej Polsce punktów jest już blisko 200. Dołączają kolejne miejscowości, głównie te duże, jak Warszawa, Poznań czy Kraków, ale też można znaleźć pojedyncze punkty w mniejszych miejscowościach np. w Środzie Śląskiej czy Oleśnicy.

- Pracujemy nad kolejnymi funkcjonalnościami, m.in wyszukiwarką miejsc po adresie lub nazwie oraz wyświetlaniem listy sklepów, które dostarczą zakupy pod wskazany adres - opowiada Maja Nogaj.

Koronawirus we Wrocławiu. Zado.pl skupia lokalne sklepy, które oferują dostawę zakupów do domu
Koronawirus we Wrocławiu. Zado.pl skupia lokalne sklepy, które oferują dostawę zakupów do domu  Screen ze strony zado.pl

Aplikację znajdziemy pod adresem internetowym www.zado.pl. Dostępna jest z poziomu przeglądarki internetowej zarówno na smartfonach, jak i komputerach. Na mapie wyświetlane są informacje o nazwie miejsca, sposobie zamawiania, zasięgu dostawy oraz kontakcie do sklepu.

Koronawirus w Polsce. Potwierdzone przypadki zakażenia

NFZ prowadzi całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590. Na naszych mapach znajdziecie lokalizacje przypadków koronawirusa w naszym kraju i poza jego granicami.

O koronawirusie bez sensacji i paniki. Zapisz się na codzienny newsletter: Koronawirus w skrócie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pomysł świetny, tylko jak na razie bardzo bardzo niewiele sklepów jako te które dostarczają towar do klienta i ani jednego lokalu (baru, restauracji). Postarajmy się rozpropagować ideę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0