Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zakażenie koronawirusem u chirurga potwierdzono 17 marca.

U mężczyzny pojawiły się objawy chorobowe, dlatego został odizolowany i został pacjentem na oddziale zakaźnym. Ponadto kwarantannie poddano 35 osób, z którymi mógł mieć kontakt w pracy.

Większość kończy kwarantannę

1 kwietnia szpital poinformował o zakończeniu kwarantanny dla 30 osób. Wyjątkiem są trzy pielęgniarki, u których stwierdzono COVID-19, oraz sam chirurg.

- Pielęgniarki leżą u nas na oddziale zakaźnym, a chirurg przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jest jeszcze jeden pracownik pozostający w izolacji domowej. Wyszedł u niego wynik pozytywny, ale nie ma objawów chorobowych - mówi Urszula Małecka, rzeczniczka szpitala.

Koronawirus. Setki chorych

Według najnowszych danych w szpitalu przy ul. Koszarowej przebywa 84 pacjentów, z czego 31 ma potwierdzenie koronawirusa. Pięciu pacjentów w ciężkim stanie leży na oddziale intensywnej terapii. 

Przed godz. 15 biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowało, że na Dolnym Śląsku jest 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: górowskiego, lubińskiego, dzierżoniowskiego, oleśnickiego, strzelińskiego i wrocławskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim wynosi 298 – w tym 4 osoby zmarłe. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.