Trwa głosowanie w naszym plebiscycie na sukces lub najważniejsze wydarzenie 30-lecia w Legnicy. Czy były to sztandarowe inwestycje, odważne decyzje, a może pionierskie w skali kraju posunięcia?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zebraliśmy już Wasze propozycje największych sukcesów, posłuchaliśmy ekspertów, a spośród wszystkich zgłoszeń kapituła redakcyjna wybrała propozycje największych sukcesów Legnicy w ostatnich 30 latach. Teraz czas na Wasz ostateczny wybór.

Czy najważniejsze było przekształcenie największego sowieckiego garnizonu w otwarte miasto? A może któreś z wydarzeń angażujących mieszkańców?  

Nasz czytelnik Paweł Laboga napisał: „Przełomowym momentem w historii najnowszej Legnicy było wejście na ekrany kin filmu »Mała Moskwa«, który spowodował turystyczny boom z krajów byłego ZSRR”.

Głosowanie potrwa do 30 kwietnia – wydłużyliśmy je o dwa tygodnie ze względu na pandemię koronawirusa. Wyniki ogłosimy 8 maja. 16 czerwca odbędzie się uroczysta gala Supermiast w redakcji „Gazety Wyborczej” w Warszawie.

Propozycje do głosowania na sukces 30-lecia w Legnicy są następujące: 

REGULAMIN PLEBISCYTU – TUTAJ

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pospolite ruszenie Legniczan w odbudowie starego parku, niestety jest daremne. Wybór firmy, sprzątającej park jest tragiczny w skutkach. Kaczki znad Kaczawy, wygonione przez wycięcie krzewów, regularne: zimą, wiosną, latem i jesienią zarośli nadbrzeżnych usunęło ptaki wodne.
  Koszenie trawy do gołej ziemi w czasie największych upałów i suszy.
  Rozjeżdżanie trawników ciężkimi traktorami, samochodami, wycinanie starodrzewia, nasadzone za nasze pieniądze krzewy, beztrosko koszone są przez nie znających się na pielęgnacji parku pracowników firmy drucik. Na dodatek z pieniędzy Legniczan ta firma jest opłacana, pewnie tania, bo tam nie ma fachowców.
  Tragedia.
  Wielka porażka.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Hańba! Wizyta obrońcy i przyjaciela pedofili zasługuje co najmniej na tytuł sukcesu stulecia!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0