Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Młody mężczyzna niedawno podróżował po Europie. Teraz przebywa w szpitalu przy ul. Koszarowej - jego stan jest dobry.

Mężczyzna jest pracownikiem Nokii we Wrocławiu. Z tego powodu firma zarządziła domową kwarantannę i pracę zdalną dla wszystkich zatrudnionych w budynkach West Gate przy ul. Lotniczej oraz West Link przy ul. Szybowcowej - w sumie kilkuset osób. Pracowników poinformowano o tym o godz. 13 w specjalnych mailach.

- Dowiedzieliśmy się o tym w południe i od razu zareagowaliśmy. Powiadomiliśmy wszystkich pracowników, zarządcę budynków i służby sanitarne - usłyszeliśmy w Nokii.

Zatrudnionych już wcześniej wysłano na home office. Zdalnie mieli pracować do 25 marca. Teraz ten okres wydłuży się co najmniej o kilka dni. Obecnie pracownicy mają obowiązek przebywania w domach przez kolejne dwa tygodnie.

Z powodu koronawirusa dwa biurowce West Gate oraz West Link będą poddane dezynfekcji.

Firma sprawdza też, z kim pracownik miał kontakt. Już wcześniej zakazała podróży służbowych za granicę, udostępniała zatrudnionym żele antybakteryjne, które umieszczono w dozownikach przy windach oraz częściej sprzątano biura. Dezynfekowano także biurka i schowano rzeczy firmowe do specjalnych worków. Jednakże dezynfekcji poddane zostaną całe biurowce.

Firma w wysłanej informacja podkreślała, że wszyscy pracownicy są zobowiązani do 14-dniowej kwarantanny. Dotyczy to także zatrudnionych w biurowcu Green Towers, którzy także przebywali w budynkach West Link i West Gate.

Nokia poinstruowała zatrudnionych, że w przypadku gorszego samopoczucia i podejrzenia zachorowania na COVID-19 należy kontaktować się z infolinią NFZ lub Luxmedem.

***

W pierwszej wersji tekstu informowaliśmy, że biurowce będą zamknięte co najmniej do 17 marca. Jak jednak poinformował nas Paweł Słupski z Globalworth (właściciel i zarządca budynków), biurowce nie są zamknięte.

"Nie dostaliśmy jak na razie żadnych zaleceń od Sanepidu, aby biurowce zamykać. Zleciliśmy wykonanie dezynfekcji części wspólnych w budynkach, a najemcy obu biurowców mają podjąć podobne decyzje już wkrótce, po zebraniu ofert od specjalistycznych firm" - podkreśla Paweł Słupski.  

Czytaj więcej: Trzy kolejne zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowe ognisko w Bolesławcu

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.