Jak w branży IT unikać błędów w zarządzaniu i rozwijać swoje umiejętności? Zapraszamy na debatę "IT mówi do IT".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To będzie już szóste spotkanie z cyklu „IT mówi do IT”. Wraz z ekspertami z wrocławskich firm rozmawialiśmy już m.in. o seniorach w IT i rynku pracownika, a także atrybutach nowoczesnego informatyka. Poruszaliśmy również temat różnorodności, a specjaliści opowiadali o tym, czy płeć, wiek lub kraj pochodzenia mają wpływ na styl pracy w branży.

Tematem przewodnim najbliższego spotkania będzie zarządzanie projektami IT.

Jakie rozwijać kompetencje w branży IT

Kim jest dobry i skuteczny menedżer? Jaka jest jego rola, z jakimi trudnościami i wyzwaniami musi się mierzyć w swojej pracy? I przede wszystkim: czy każdy może zostać menedżerem?

To przykładowe tematy, które zostaną poruszone przez ekspertów. Zapytamy również, jak nie zostać w tyle wobec rozwoju branży i technologii. Na jaką pomoc od własnej firmy powinno się liczyć i jakie kompetencje rozwijać, żeby być atrakcyjnym pracownikiem.

Specjaliści podzielą się również wiedzą w kwestii zatrzymania doświadczonego eksperta IT w firmie. Co może być dla niego atrakcyjne? Czy liczą się tylko pieniądze, czy też może ważne są inne wartości?

Przykładowo może to być różnorodność projektów i niekorporacyjna atmosfera, swoboda w działaniu lub dostęp do unikatowych technologii. Coraz większe znaczenie ma również możliwość pracy zdalnej.

Posłuchaj ekspertów

Wśród prelegentów jest Monika Bieniek, recruitment team leader i acting talent operations manager. We wrocławskim oddziale SoftServe odpowiada za zespół rekrutacyjny we wszystkich polskich lokalizacjach. W codziennej pracy wspiera menedżerów w budowaniu strategii rekrutacyjnych i ich implementacji. Poza pracą każdą wolną chwilę spędza w górach lub pod wodą. W głębi serca zawsze pozostała archeologiem.

Mieczysław Suska od 2011 r. pracuje we wrocławskim Capgemini Software Solutions Center jako zarządzający architekt oprogramowania. Jest odpowiedzialny za tworzenie architektury oraz koordynowanie zespołów pracujących nad projektami dla klientów z branży finansowej. Zaczynał jako programista .NET, a po osiągnięciu efektu plateau przeniósł się do świata JavaScript. Pasjonuje się rowerami, sportami motorowymi oraz wszystkim, co jest związane z nowościami ze świata IT.

Hanna Porożyńska to menedżerka testów i projektów w Capgemini Software Solutions Center. Przygotowuje i wdraża rozwiązania w dużych międzynarodowych projektach. Interesuje się zwinnymi metodologiami, optymalizacją czasu wytwarzania oprogramowania przy zachowaniu jakości, a prywatnie kocha góry.

Tomasz Gajer, global head of quality management, ma 20 lat doświadczenia w IT, od samego początku w szeroko rozumianym obszarze Quality. Od dwóch lat w Unit4 ma zaszczyt i przyjemność kierować międzynarodowym zespołem dbającym o zapewnienie jakości w dużym systemie ERP dla uczelni wyższych. Prywatnie mąż i tata, posiadacz czworonoga oraz XBoxa. Fascynat nowoczesnych technologii oraz "prawdziwej muzyki, czyli tej sprzed ery MTV".

Moderatorką spotkania będzie Agnieszka Eisele, dziennikarka i redaktorka, która obecnie pracuje w korporacjach.

Konferencja „IT mówi do IT”

Spotkamy się tradycyjnie w klubokawiarni Mleczarnia (poziom -1) przy ul. Pawła Włodkowica 5. Zapraszamy w najbliższy wtorek, 10 marca, o godz. 17.30.

Organizatorem cyklu „IT mówi do IT” jest „Gazeta Wyborcza”. Partnerami wtorkowego spotkania są Capgemini, Unit4 i SoftServe.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem